29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

RS Otomotiv Grubu Tur Assist’i satın aldı

RS Otomotiv Grubu, asistans alanında 25 yıldır hizmet veren Tur Assist’i İspanyol şirket MAPFRE Asistencia’dan satın aldı. 1996 yılından bu yana Türkiye’de asistans alanında faaliyet gösteren Tur Assist, yeni dönemde yola RS Otomotiv Grubu ile devam edecek.

RS Otomotiv Grubu Tur Assist‘i İspanyol şirket MAPFRE Asistencia‘dan satın aldı. Şirketin Türkiye’den çekilme kararı almasının ardından çok kısa bir sürede RS Otomotiv Grubu tarafından satın alınan Tur Assist, 16 Mayıs 2022 itibariyle yüzde yüz yerli ve milli bir marka olarak aynı isimle operasyonlarını sürdürecek. 

RS Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı ve MAPFRE Asistencia Genel Müdür Yardımcısı Nelson Alves, gerçekleştirilen devir teslim töreninde satın alma kararıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Türkiye’nin en yaygın ağa sahip asistans şirketi olarak konumlanan Tur Assist, yeni dönemde yeni bir sayfa açarak paydaşlarına yenilikçi hizmetler sunarak, asistans alanına farklı bir bakış açısı kazandırarak sektöre katma değer sağlamaya devam edecek.

Müşterileri mağdur etmeyecek bir çözüme odaklandık

İmza töreninde konuşan MAPFRE Asistencia Genel Müdür Yardımcısı Nelson Alves, kararla ilgili memnuniyetlerini belirterek “Tur Assist’in müşterilerini mağdur etmeyecek bir çözüme odaklanmasını hedefleyerek RS Otomotiv Grubu‘nu tercih ettik. Farklı adaylarımız da vardı fakat devri düşünmemiştik. RS‘yi seçme sebeplerimizin başında, sektörü ve müşterileri iyi biliyor ve isteklerine cevap verecek tecrübe ile güce sahip olması geliyor.” dedi.

MAPFRE Asistencia Global CEO’su Leire Jimenez ise MAPFRE Asistencia‘nın stratejik odak noktasının diğer uluslararası pazarlardaki diğer girişimlere kaydığını aktararak“RS Otomotiv Grubu, Tur Assist‘in yolculuğunun bir sonraki aşaması için güçlü bir katalizör özelliği kazanacak. RS Otomotiv Grubu‘nun Türkiye pazarındaki önemli bir marka olarak konumlanması ile birlikte, Tur Assist‘in müşterileri ve çalışanları için mümkün olan en iyi geleceği inşa edeceği şirket olacağına inanıyoruz. Bu karar, Tur Assist‘ten tamamen farklı ve ayrı bir şirket olan MAPFRE Sigorta‘yı hiçbir şekilde etkilemeyecektir. MAPFRE Sigorta, çalışanları, acenteleri, tedarikçileri ve tüm paydaşları ile Türkiye’ye değer katmaya devam edecek.” diye konuştu.

Hedefimiz Tur Assist’i yeniden lider günlerine kavuşturmak

Satın alma kararını değerlendiren RS Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, “Tur Assist’in güçlü network yapısı, gelişmiş teknolojik alt yapısı, tecrübeli kadrosu ve güçlü marka değeri nedeniyle ülkeden çıkış yapmasına gönlümüz razı olmadı. Hedefimiz, Tur Assist’i eski lider ve yenilikçi günlerine tekrar kavuşturmak olacak. MAPFRE Asistencia gibi global bir gücün varlığını satın alıyor olmanın haklı gururunu, RS Otomotiv Grubu ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde grup markalarımızın sinerjisinden de faydalanarak, sektörde fark yaratan bir şirket olma yolunda ilk adımımızı atmış bulunmaktayız. Türk esnaflık prensipleri ile 13 yıl önce temellerini sağlam şekilde atan şirketimiz, sigorta sektörüne geniş bir hizmet ağı sunabilen  kurumsal yapısıyla, tüm ekip arkadaşlarımızla el ele, Tur Assist gibi güçlü bir markayı daha da kuvvetli hale getirecek, milli bir sermayeye dönüştürme yolunda tüm imkanlarını kullanacak. Tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz, paydaşlarımız, sigorta sektörü ve Türk ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yola bizimle devam edenlerin  güvenini de  haklı çıkartacağımıza, ekibim adına bizzat söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni genel müdür Timur Selçuk Turan olacak

Bugüne kadar Tur Assist‘in genel müdürlük görevini sürdüren ve bundan böyle görevine yönetim kurulu üyesi olarak devam edecek olan Nihal Asker, genel müdürlük görevini 16 Mayıs’ta şirketin yeni hissedarlarından Timur Selçuk Turan‘a devredecek. Öte yandan RS Otomotiv Grubu‘nun Yönetim Kurulu‘nda geçmişte sigorta sektöründe genel müdürlük görevini de yapmış KASİDER Kadın Sigortacılar Derneği‘nin Başkanı Sema Tüfekçiler de görev alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER