6 Aralık 2021, Pazartesi
spot_img

Sabancı’nın oscarları sahiplerini buldu

Sabancı Altın Yaka Ödülleri Töreni’nde AvivaSA İş’te Eşitlik kategorisinde ikincilik, Aksigorta Dijitalleşme kategorisinde birinci ve Pazar Odaklılık Kurumsal Alt kategorisinde üçüncülüğe layık görüldü.

Sabancı Topluluğu, şirket ve çalışanlarının başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Sabancı Altın Yaka Ödülleri Töreni’nin yedincisi Sabancı Center’da düzenledi. Sunuculuğunu Cem Davran’ın üstlendiği ödül töreni; Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, CEO Zafer Kurtul, İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever, Topluluk yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla yapıldı.

2009 yılından bu yana düzenlenen törende, Sabancı Topluluğu şirketleri yine 8 farklı kategoride ödül almak için yarıştı. Sabancı Holding’in iştiraklerinden AvivaSA ve Aksigorta da ödüle layık görülen şirketler arasındaydı. AvivaSA İş’te Eşitlik kategorisinde ikincilik, Aksigorta dijitalleşme kategorisinde birinci, Pazar odaklılıkta kurumsal alt kategoride ise üçüncülüğe layık görüldü.

Altın Yaka, içimizdeki gücü keşfedelim anlayışıyla başladı

Törenin açılış konuşmasını Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı yaptı. Sabancı, konuşmasında şunları söyledi: “2009 yılında dünya çok büyük bir kriz döneminden geçiyordu. Altın Yaka işte o zaman kendimize dönelim, içimizdeki gücü keşfedelim, birbirimizden güç alalım, birbirimizden öğrenelim anlayışıyla başladı ve hepinizin katkılarıyla bugün buraya geldi. Dijitalleşme kategorisinin de bu sürece katılmış olmasına çok memnunum. Çünkü yaşadığımız dünyada ileriye gidecek olanlar dijitalleşmenin etkisini, onun değerini en iyi anlayanlar olacak. Bu sürecin bütün meselesi biz olmaktır. Biz olmanın güzelliğini yaşatan, beraber değer yarattığımız, sürekli daha iyiyi aradığımız ve her sene daha çok kazananı olan bir süreci bugün hep beraber sonuca ulaştırıyoruz.”

Bu projede birbirimizden çok şeyler öğreniyoruz

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul da törende bir konuşma yaptı ve şunları dile getirdi: “Sabancı Altın Yaka müthiş bir birbirinden öğrenme projesi. Altın Yaka’daki bu projeleri dinlediğimizde hepimiz çok gurur duyduk. Görüyorum ki bu projede birbirimizden çok şeyler öğreniyoruz. Hangi sektörde olursak olalım, hangi şirkette çalışırsak çalışalım, hangi işi yaparsak yapalım, dijitalleşme çok önemli bir rekabet avantajı sağlıyor. Bu konuda da çok önemli ve enteresan projeler aday oldu”.

Altın Yaka sürecini taçlandırdık

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Neriman Ülsever ise törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Sonsuz enerjiniz, merakınız, daha iyi olma tutkunuz ve cesaretinizle Altın Yaka Ödülleri bu sene her sene olduğu gibi gerçekten bir şölen oldu. Yüreklerinize, fikirlerinize ve emeğinize sağlık diyorum. Bu gece Altın Yaka sürecini taçlandırdığımız an. Ama emin olun biz arkada gönüllülükle paylaşarak ve birbirimizle el vererek tam bir yıl çalışıyoruz. Bu yıl Değer Yaratan Kategorisi’nde 13 şirketimiz katıldı. İnovasyon ve kurumsal girişimcilikte 18 proje aday oldu. İş’te Eşitlikte 11 şirketimiz vardı. Pazar Odaklılık kategorisinde 8 şirket 11 proje ile geldi. İnsana yatırım kategorisinde 10 şirketimiz aday oldu; Dijitalleştirmede ise 10 şirketten 19 proje aldık. Verimlik kategorisinde 13 projemiz, Sinerji kategorisinde ise, 4 projemiz yarıştı. Katılan proje sayıları her yıl arttığı gibi projelerin kaliteleri ve kapsamları da değişiyor. Müthiş bir değişim ve derinlik gösteriyor. Değerlendirme jürilerinin her yıl işi zor da, bu yıl işi çok zordu. Altın Yaka Ödülleri bir günlük değil, çok uzun soluklu bir program. Sabancı ile birlikte, Sabancı var olduğu sürece bizlerle birlikte var olacak. Her bir ödül projelerinin çok yönlü katkılarınızın bize hatırlatmanız için varlar ve yeni projeler için hepimize ışık ve ilham olacaklar”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER