‘Sadece sigortacı değiliz, sigortalının yol arkadaşıyız’

0
74

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, tamamlayıcı sağlık sigortası ürününü şimdi de QNB Finansbank şubelerinde müşterilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Sigortalılarımızın yol arkadaşıyız” diyor.

SİGORTAMEDYA ÖZEL

Pandemi, sigorta sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin, sigortalılarla ilişkilerinde de yeni bir sayfa açtı. Şirketler, dijital kanallara ve mobil uygulamalara daha fazla yatırım yaptı; ürün çeşitliliği arttı, başta sağlık olmak üzere ürünler, yeni teminatlarla zenginleşti.

Türk sigorta sektöründe sağlık, hayat ve emeklilik sektöründe faaliyet gösteren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik de sunduğu yeni ürün ve hizmetlerle dikkat çekiyor. Yeni sundukları tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), 2021 yılı hedefleri, en önemli dağıtım kanalı QNB Finansbank’la ilişkileri konusunda sorularımızı yanıtlayan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Pınar Kuriş; “Sağlık ve finansal güvence konularında bir sigorta şirketi olarak değil; sigortalılarımızın ‘yol arkadaşı’ olarak yanlarında olma bakış açımızla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” dedi. Kuriş, 2021 yılında sağlık sigortacılığında derinleşmek ve TSS ürününü, QNB Finansbank şubelerinde müşterilerle buluşturmayı hedeflediklerini söylüyor.

Sağlık ve hayatın farkındalığı arttı

Röportajımızda, pandemi gölgesinde geçirdiğimiz 2020 yılını da kısaca değerlendiren Kuriş; “Pandemi süreci diğer sektörler gibi bizim sektörümüzü de etkilerken ‘sağlık’ en önemli önceliğimiz oldu. Dolayısıyla sağlık sigortaları ile birlikte SGK olanakları, devlet hastanesi ve özel hastane olanakları tekrar birçok kişinin gündemine girdi. Bununla beraber başta sağlık sigortası olmak üzere hayat sigortalarının da farkındalığı arttı. Bu artış hem sağlık hem hayat sigortası sahipliğinin de artmasına olumlu yansıdı” diyor. Çalışanların bu süreçten en az şekilde etkilenmesini sağlamak amacıyla pandeminin ilk günlerinden itibaren ‘hızlı ve çevik’ bir şekilde çalışma biçimlerini yeniden düzenlediklerini belirten Kuriş, müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap verebilecek birçok uygulamayı da hayata geçirdiklerini söylüyor.

Tamamlayıcı sağlık iyi hissettiriyor

Kuriş’ten, Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik’in geçen aylarda sunduğu TSS ürünü hakkında da detaylı bilgiler aldık. Söz konusu ürünü, sigortalıların sadece sağlık sorunu yaşadıkları anda kullanabilecekleri bir sigorta olarak değil; yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmeleri için ‘ek ücretsiz hizmetler’ de sunan bir sigorta ürünü olarak dizayn ettiklerine dikkat çeken Kuriş; “Yeni ürünümüz, QNB Finansbank’ın güçlü işbirliğinde iyi hissettiren bir sigortacılık anlayışı sunarken; pandemiyle artan sağlık ve güvenlik konusunda müşterilerimize ayrıcalıklı bir alternatif oluşturuyor” diyor.

Kuriş’in verdiği bilgilere göre, Covid-19 gibi tüm salgın hastalıkları kapsayan Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, yatarak ve ayakta tedavi teminatları ile Cigna ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşmalı özel hastane ve sağlık kuruluşlarında katılım payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alınabiliyor. Yatarak tedavi teminatı kapsamında ise Türkiye’nin dört bir yanında; Cigna’yla anlaşması olmasa da SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarında poliçe ve özel şart limitleri dahilinde sigortalıların masrafları karşılanıyor. Poliçesini 3 yıl boyunca kesintisiz yenileyenler, yapılacak risk değerlendirmesinin ardından, ömür boyu yenileme garantisi alabiliyor. Ürüne, 14 günlük yeni doğandan 55 yaşına kadar herkes sahip olabiliyor. Ayrıca dijital onay ve 18 yaş altı için ebeveyn ile sigorta yapma şart koşulmuyor.

Farklı sağlık sigortası ürünleri de sunulacak

Cigna’da ‘sağlık’ deyince akan sular duruyor. Bunun temel nedeni de Cigna Global’in, sağlık branşında büyük ve deneyimli bir oyuncu olması. Cigna Global’in küresel anlamda sahip olduğu köklü tecrübeyi Türkiye’de de hizmete sunmayı hedeflediklerini ifade eden Kuriş; “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak şekillendireceğimiz ve sektörde fark yaratan hizmetlerle zenginleştireceğimiz farklı sağlık sigortası ürünlerini de ürün yelpazemize ekleyeceğiz” diyor. Hayat ve ferdi kaza sigortalarında da sadece vefat ve maluliyet gibi durumlarda değil, günlük hayatlarında ihtiyaç duydukları anlarda kullanılabilecekleri ek ücretsiz hizmetlerle sigortalıların hayatlarını kolaylaştırmak ve iyileştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Küriş; “Önümüzdeki dönemde bu branşlarda yeni ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Sağlık, hayat ve emeklilik branşlarındaki mevcut ürünlerimizi de müşteri beklentilerinin değişimine en doğru şekilde yanıt verebilmek adına geliştirmeye devam ediyoruz” diye konuşuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz