25 Ocak 2022, Salı
spot_img

Sağlık sigortaları Bolu’da masaya yatırıldı

Sağlık ve sigortacılık analındaki kişisel verileri koruma uygulamaları ve karşılaşılan sorunlar Koru Sağlık Grubu, Kişisel Verileri koruma Kurumu (KVKK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde ‘Sigorta Acenteleri Sağlık Sigortaları Değerlendirme Çalıştayı’nda ele alındı.

Bolu’da gerçekleşen Çalıştay’ın ilk gününün açılış konuşmasını gerçekleştiren Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, sağlık sektöründe beklentilerin her geçen gün yükseldiğini belirterek, Sağlığın insan hayatındaki yeri tartışmasız. Beklentiler her geçen gün yükseliyor.

Bu beklentileri karşılayacak sağlık finansmanının ne kadar zorlaştığını hepimiz biliyoruz. Tabi sağlık finansmanı dünyanın her yerinde önemli bir sorun.

Özellikle son 1.5 yıldır hayatımızda birinci sıraya yerleşti. Öyle bir alan ki tamamen yüksek teknolojiye ve yüksek katma değerli ürünlere kullanma alanına sahip bir alan.

Doğduğu andan ölümüne kadar sağlığın insan hayatındaki yeri tartışmasız. Sağlık teknolojileri konusundaki zayıflığımız bugün sağlık sektörünün önündeki en önemli zorluk” diye konuştu. Çalıştay 11 Eylül Cumartesi günü de devam ediyor.

Önceki İçerikTemiz Dil
Sonraki İçerikTARSİM Mobil uygulaması yenilendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER