5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

Salgın sona erinceye kadar fiili ekspertiz yapılmayacak

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Koronavirüs salgını nedeniyle, bir süreliğine fiili ekspertiz yapılmamasına ilişkin bir duyuru yayınladı.

Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği tarafından üyelere gönderilen ve derneğin internet sitesinden yayınlanan duyuruda, eksperlerin fiili ekspertiz yapmamasına, hasar tespit işleminin elektronik ortamda doküman, ses, görüntü ve video transferi yöntemiyle yapılmasına yönelik uyarılar yer alıyor.

Duyuru şöyle:

Değerli Meslektaşımız,

İcra Komitemizce, COVID-19 Salgını nedeniyle olası risklerin önlenmesi, halk sağlığının korunması, sigorta eksperleri ile sigortalıların güvenliklerinin sağlanması amacıyla söz konusu salgın sona erinceye kadar geçici süre ile, kamu güvenliğini ilgilendiren veya suistimal şüphesi bulanan ya da niteliği itibariyle mutlak suretle fiziki ekspertiz gerektiren hasarlar haricindeki dosyalarda, fiili ekspertiz yapılmamasına, hasar tespit işleminin elektronik ortamda doküman, ses, görüntü ve video transferi yöntemiyle yapılmasına, fiili ekspertiz yapılmaması halinde keyfiyetin ekspertiz raporunda belirtilmesine, yukarıda belirtilen hallerde yapılacak fiili ekspertizlerde ise, eldiven, maske, tulum vb. güvenlik tedbirlerinin alınmasına karar verilmiştir.

Söz konusu Karar, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygun görülmüştür.

Bu kapsamda, elektronik ortamda, işin mahiyetine göre istenilen tüm program/yazılımın kullanılması mümkündür.

Bilgilerinizi ve söz konusu Karara riayet edilmesi hususunda gereğini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER