23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Samsunlular diyor ki: Sigorta acenteleri daha güvenilir

Samsunlu vatandaşlar “Sigortanızı nereden satın alırsınız?” şeklindeki soruya çoğunlukla “Acente” cevabını veriyor.

Samsun Medya grubuna bağlı Samsun canlı haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşlar; “Sigorta yaptırırken bankaya mı yoksa acenteye mi güvenirsiniz. Ayrıca internet üzerinden sigorta poliçesi satın alır mısınız?” şeklindeki sorulara cevap verdi.

Sigorta yaptırırken genellikle acenteleri tercih ettiklerini belirten Samsunlar birebir görüşmenin daha güvenli olduğunu söylediler.

Acenteler tercih ediliyor

Cengiz Koç: Sigorta acentesiyim. Vatandaşların çoğu acenteyi tercih ediyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde kırsal kesimlerde bu devam edecek diye tahmin ediyoruz. Büyükşehirlerde internetten poliçe satın alan kişi sayısı yüksek, fakat yine de acente kadar değil.

İşlem kolaylığı sunuluyor

Selim Kara: Acenteler tercih ediyorum. Çünkü internette sadece kredi kartı üzerinden işlem yapıyorlar ama acentelerde öyle değil. Hem nakit hem de kredi kartı üzerinden işlem kolaylığı sağlıyorlar. Bu durum benim daha çok işime geliyor.

Tabii ki acente

Halil Tural: Benim kendi tanıdığım bir sigorta acentesi var. Oraya gidiyorum, ona yaptırıyorum. İnternet üzerinden yapılan işlemleri güvenli bulmuyorum. Sağ olsun, acente personeli ile birebir görüşme veya telefon üzerinden işlemimi kurarak, ödemeleri gerçekleştiriyorum.

Daha güvenli

Serkan Tok: Direkt acenteye gidiyorum. Çünkü karşılıklı görüşüp, istişarelerde buluna biliyoruz. Dolayısıyla güvenli olduğuna emin olabiliyorum ve işlemi rahatlıkla gerçekleştiriyorum. Diğer seçenekleri tercih etmiyorum.

Güvenli değil

Mustafa Çıklık: Kesinlikle sigorta şirketine giderim. Çünkü daha güvenli buluyorum. Bankanın ne olduğunu bilmiyoruz. Küçük bir şeyler yazıp, altlarını dolduruyorlar. Kimsenin okuma şansı yok. İnternetin de güvenli olmadığını düşünüyorum. O yüzden sigorta şirketine gidiyorum.

Internet alışverişi

Yavuz Baş: Bankaya ya da acenteye gitmiyorum. İnternet üzerinden sigorta poliçesi satın alıyorum. Çünkü internet alışverişi daha güvenli buluyorum. Hem zaman kazanıyorum hem de yorulmuyorum.

Böyle işi daha güvenli

Can Acar: İnternetten ziyade sigorta şirketine giderim. İşlemlerimi yürütmek için de tanıdığım yerleri tercih ediyorum. Böylesi daha güvenli. Banka ve internet üzerinden yapılan işlemlerin daha pahalı olduğunu düşünüyorum.

Indirim kolaylığı var

Yılmaz Sağlam: Genelde her yeri inceleyip acenteleri tercih ediyorum. Çünkü birebir ilgi oluyor. Sadece biraz pahalı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu sefer bankayı tercih etme niyetim var. İndirimli olduğunu söylediler.

Iletişim önemli

Adem Akagündüz: Muhtemelen acenteye giderim. Çünkü daha tanıdık. Bir yandan da güvenilir olduğunu düşünüyorum. İletişim her zaman olduğu gibi alışverişte de önemli bir husus.

Hepsini araştırıyorum Yakup Ben hepsini araştırıyorum hangisi hoşuma gider daha güvenli olursa onu tercih ediyorum çünkü günümüzde önüne gelen kredi kartı satıyor bir şeyler yapıyor güvenilir olanı seçmek gerekiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER