29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Sektör temsilcileri UMEM kursiyerlerini ziyaret etti

umem (4)ATO tarafından hayata geçirilen UMEM Sigorta Acenteleri Teknik Personeli kursu, Ahmet Genç, Hüseyin Kasap, Murat Büyükçelebi, Mevlüt Söylemez, Binnur Aktaş ve Mehmet Yükseltürk’ü ağırladı.

 

Ankara Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi’nin girişimleri ile başlatılan UMEM Sigorta Acenteleri Teknik Personel kursuna başlayan kursiyerler ziyaretçi akınına uğradı.

1 Ekim 2014 Çarşamba günü gerçekleşen ziyaretlere Ankara Ticaret Lisesi’nden başlandı. Ziyarete Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç, SAİK Başkanı Hüseyin Kasap, TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, TÜSİAR Başkanı Binnur Aktaş, ATO Sigortacılık Meslek Komitesi üyesi Ferhat Kılıç, Selçuk Yıldırım, SADER Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Yükseltürk katıldı.

Ziyaretçileri Okul Müdürü Ömer Delibaş ve ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Kemal Gazioğlu karşıladı. Ziyaretçileri kursiyerlere tanıtan Gazioğlu, kurs hakkında bilgi verdi. 4 Ağustos 2014’te açılan kursun 19 Aralık 2014 tarihinde biteceği bilgisini veren Gazioğlu, “Kurs sürecinde her hafta kursiyerlerimizi ziyaret ettik. Onların soru, sorun ve düşüncelerini paylaştık. Sektörle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Sadece müfredata bağlı kalmadık. ATO’daki tüm faaliyeterimize kursiyerlerimizi davet edip katılımlarını sağladık. ATO’da yılsonuna kadar yapacağımız tüm eğitim faaliyetlerine kursiyerlerimizin katılımını sağlayarak sadece müfredata bağlı değil, piyasadaki tüm gelişmeleri de paylaşarak onların işgücü piyasasına girdiklerinde yabancılık çekmemelerini sağlayacağız” dedi.

umem (1)Yeni yönetmelikte mesleki tecrübedeki sınırlamayı kaldırdık

Sigortacılık Müdürü Ahmet Genç, kursiyerlere hitaben yaptığı konuşmasında, yeni yönetmelik ile mesleki tecrübedeki sınırlamayı kaldırarak pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, “Çok önemli bir seçim yaparak bu kurslara katılımınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Bu meslek, gelecekte sizlere çok önemli mevkiler sunacak. Buradaki eğitimleriniz devam ederken mesleğinizle ilgili gelişmeleri de yakından takip etmelisiniz. Özellikle kurs bitmeden SEGEM sınavını tamamlamalısınız. Yeni yönetmelikte size pozitif bir ayrımcılık yaparak mesleki tecrübedeki sınırlamayı sizin için kaldırdık. Yapacağımız çalışma ile SEGEM sınav harcından da muaf olmanız için çalışacağız. Büyüyen Türkiye büyüdükçe sigortacılıkta büyüyecektir, sizler de bu sektörün büyümesinde önemli bir rol üstleneceksiniz” şeklinde konuştu.

SAİK Başkanı Hüseyin Kasap, UMEM projesini dikkatle takip ettiğini, daha önce denenen bu uygulamanın ATO tarafından başarılı bir şekilde yürütüldüğünü kaydetti. Kasap, sözlerine şöyle devam etti: “Kemal Gazioğlu ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. Bu proje, içeriği ve aktiviteleri ile diğer tüm illere ve mesleklere örnek olacaktır.”

Kursiyerlerin sorularının cevaplanması ile okul müdürünün isteği üzerine 11’nci sınıfta  sigortacılık bölümünde okuyan  öğrencilerle sohbete devam edildi. Öğrencilerle sohbetin ardından ziyaret sona erdi.

İkinci ziyaret ise Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’ne yapıldı. Kemal Gazioğlu’nun kurs ve kursiyerlerle ilgili verdiği bilgi sonrası kursiyerlerle yapılan sohbet ve soru-cevap sonrası ziyaret sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER