23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

‘Şemsiye Dergisi’ zengin içeriğiyle tüm platformlarda!

Sigortalı Yaşam, BES ve Otomatik Katılım Dergisi Şemsiye’nin Şubat sayısı tüketiciye yönelik haber ve yorumlarla dolu. Derginin kapağında deprem ve hamilelik sigortalarına yönelik yapılmış özel haberler dikkat çekiyor.


Yeni yılla birlikte doğal afetler ülkemizin kâbusu oldu. Elazığ depremi ve Van’daki çığda toplamda 77 vatandaşımızı kaybettik. Yine toplamda bin 682 yaralının yanı sıra maddi ve manevi olarak büyük  zarara uğradık. Şemsiye Dergisi de doğal afet zararlarına dikkat çekmek amacıyla deprem sigortalarını sür manşetine çekmiş.

“Türkiye sallanıyor, önce güvenli konut sonra DASK” başlığıyla verilen özel haberde deprem sigortası karnemizin zayıf olduğu vurgulanıyor. Haberde “Türkiye genelinde 17 milyon 682 bin 80 konut için, deprem sigortası sayısı 9 milyon 511 bin 200 yani sigorta oranımız yüzde 53.80 oldu” deniliyor. Oldukça geniş kapsamlı hazırlanan haberde ayrıca sektör görüşüne de yer verilmiş.

Deprem sigortasının önemin vurgulayan Güneş Sigorta Genel Müdürü ve Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, “Depreme karşı yapısal ve yapısal olmayan önlemleri almanın yanı sıra evimizi, işyerimizi sigorta teminatıyla güvenceye almamız da şart. Sigorta teminatı vatandaşımıza depremden sonra hasar tazminatını alıp hayata kaldığı yerden devam etme şansı veriyor” diyor.

Depremden hemen sonra ekibiyle birlikte bölgeye giden AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise “Deprem değil binalar can alıyor. Komşu iki binanın birinden yürüyerek çıkmış insanlar diğerinde enkaz altındaki görüntü maalesef gerçeği önümüze seriyor” diye konuşuyor.

Şemsiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar köşesinde yine deprem sigortalarını işlemiş. Kantar, “Deprem kendisisni sürekli hatırlatıyor” başlıklı makalesinde “Öncelikle hayatta kalmak için önlem, sonrasında ise yaşamımıza devam edebilecek maddi olanak DASK tarafından karşılanacak. Siz yeter ki deprem olmasını beklemeden DASK’ınızı yaptırın ve her yıl yenilemeyi unutmayın” hatırlatması yapıyor.

Şemsiye Dergisi’nin sigorta bilinirliğini artırmak üzere her ay gerçekleştirdiği Sokak Röportajları’nda da deprem sigortaları konu edilmiş.   

İki can da güvencede

Derginin kapağında manşetten verilmiş haber ise hamilelik sigortasıyla ilgili. “Bebek de anne de güvence altında” başlığıyla verilen haberde, “Artık anne adaylarının yanında olan bir sigorta var. Tüm gebelik sürecini teminat altına alan ve dokuzuncu ayda bile yaptırılabilen Hamilelik Sigortası, 9 ay boyunca karşılaşılacak ekstra durumlarda aileleri rahatlatıyor” deniliyor.

Haberde ayrıca Demir Sağlık Sigorta Genel Müdürü Viktor Hodara ve Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç’ın görüşleri de yer alıyor.

Benim Acentem

Şemsiye Dergisi’nin ilgiyle takip edilen Benim Acentem sayfalarının konuğu işadamı Ali Kahraman ve Gross Sigorta sahibi Abdurrahman Köse olmuş. İkisi de gerçek bir sigortalı ve danışman acente örneği sergiliyorlar. Acente sahibi Köse, sigortalısı Ali Kahraman’ın ihtiyaçlarına göre sigorta ürünleri sunarken, Kahraman da sigortayla ilgili konularda acentesine danışmadan adım atmıyor.

Dergilerimiz dijital platformlarda ücretsiz!

Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergisini seçkin dijital dergi uygulamalarından ücretsiz okuyabilirsiniz.

Uzun yıllardır yayınlanan ve sigorta sektörünün nabzını tutan Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergilerini, sizlere daha kolay ulaştırabilmek adına dijital ortama taşıdık. Sektörle ilgili son gelişmeleri bulabileceğiniz dergiler, SigortaMedya Dergilik ve Turkcell Dergilik ve Türk Telekom e-dergi’den sonra DijtalBasin.com da da yer alıyor. Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergilerini, iOS ve Android cihazlar üzerinden hem telefonunuzdan hem de tabletinizden okuyabilirsiniz.

e-dergi uygulamalarında modadan ekonomiye, teknolojiden magazine birçok kategoride yer alan yüzlerce dergi ve günlük olarak yenilenen gazeteler telefondan veya tabletten okunabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER