23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Şemsiye “Sigortanızı yenilemeyi unutmayın” diyor

Sigortalı Yaşam, BES ve Otomatik Katılım Dergisi Şemsiye, Aralık sayısıyla okuyucusuyla buluştu. Tüketicilere yönelik olarak birbirinden ilginç ve bilgilendirici haberlerle dolu olan Şemsiye’de bu ay, “Sigortanı yenilemeyi unutma, mağdur olma” başlığı dikkat çekiyor.

Aralık ve Ocak ayı sigorta poliçeleri için yenilemelerin yapıldığı aylar. Bu dönemde gerek bireysel, gerekse kurumsal sigortalılar açısından sigorta poliçesini zamanında yenilemek hem güvencenin devamlılığını sağlamak hem de hasarsızlık indirimlerinden faydalanmak açısından oldukça dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor.

Şemsiye’nin 2019 yılın son sayısı da bir anlamda sigortalıya “Poliçeni yenilemeyi unutma” hatırlatması yapıyor. Haberde, “Yenileme döneminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Kasko poliçelerinde hasarsızlık çok önemli ve Hasarsızlık indirimlerine dikkat” başlıkları yer alıyor.

Seyahat sigortanız kayak teminatlı mı?

Şemsiye’nin Aralık sayısının bir başka dikkat çeken haberi de kış tatiline çıkacaklara uyarılarda bulunuyor. “Seyahat sigortanız kayak teminatlı mı?” başlığıyla verilen haberde, “Yurt içinde veya dışında kayak merkezlerine giderken seyahat sigortanızda kayak teminatı var mı? Seyahat sigortası poliçenize kayak teminatını da ekletin, kayak keyfinizin yarım kalmasın” deniyor.

Sigortacıların gözü gençlerde!

SigortaMedya Yönetim Kurulu Başkanı ve Şemsiye Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın “Editör” köşesi “Sigortacıların gözü gençlerde!” başlığını taşıyor. Kantar, makalesine “Bu başlığı okuduğunuzda aklınıza kötü bir şey gelmemişse sigorta sektörünün kamuoyu nezdindeki algısı olumluya dönüyor demektir. Sigorta yaptırma ihtiyacı hissetmek gelişmiş toplumlarda yaygın. Bu aslında bir kültür meselesi. Bizde ise halkın sigortaya bakışı 70’li, 80’li yıllarda hayat sigortacılığında yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle ne yazık ki büyük sekteye uğradı. Bir nesil o dönemde yaşadığı olumsuzluklar yüzünden yıllarca kasko bile yaptırmadı” paragrafıyla giriş yapıyor.

Benim Acentem

Şemsiye’nin ilgiyle takip edilen “Benim Acentem” sayfasının konuğu Sakarya Ambalaj’ın sahibi Aşkın Atalay… Son derece bilinçli bir sigortalı olan Atalay, “Sigortayı ‘risklere karşı bir güvence’ olarak tanımlıyor. Atalay, şahsını ve şirketini güvence altına almak için sigorta yaptırmayı ihmal etmediğini söylüyor.

Memnun Sigortalı

Şemsiye’nin bir başka dikkat çeken köşesi Memnun Sigortalı’da Makine Mühendisi Ahmet Çağatay, başından geçen trafik kazasını anlatmış. Çağatay, eşiyle birlikte geçirdikleri trafik kazası sonrasında sigorta şirketinden ödemeyi gecikmeden aldıklarını ifade ediyor. 68 yaşındaki Çağatay, sigortanın önemini bir defa daha anladığını söylüyor.   

Şemsiye dergisi her an sizinle!

Sektörde ilklere imza atan, piyasada yayınlanan ilk ve tek sigortacılık dergisi Hayatımız Sigortalı ve Şemsiye dergilerinde yer alan özel röportajlar, haber dosyaları, toplantılar, kulislerin hepsine SigortaMedya Dergilik sayesinde ulaşım sağlanabiliyor. Kısacası dergilerin her ay ilgiliyle beklenen yeni sayıları Turkcell Dergilik ve yenilenen Türk Telekom e-dergi uygulamalarının yanı sıra SigortaMedya Dergilik üzerinden de takip ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER