Şenol Ortaç, Sompo’ya veda ettiğini duyurdu

0
1109

Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, 19 yıllık Sompo Sigorta kariyerini noktaladığını duyurdu. Ortaç’ın Facebook hesabından yaptığı paylaşım şöyle…

Bugün 19 yıldır çalıştığım, ailemle bir tuttuğum, bana hep mutluluklar, gurur ve başarı hissettiren şirketimden ayrılık vakti. 19 yıl önce yine karlı bir günde başlamıştım o zamanki adıyla Fiba Sigorta’ya, yine karlı bir günde veda ettim. Benim için en kıymetlisi bu şirketin kuruluşunda yer almaktı. Her dakikası hayatımın en önemli deneyimiydi.

Bu şirkete başlamadan önce o zamanki sektörün lider şirketinde çalışıyordum. Buraya geldiğimde ise 2001 ekonomik krizi vardı ve şirket ruhsat bile almamıştı. Yani 30 yaşında bir genç yönetici olarak sektör liderinden sektörün sonuncusuna transfer olmuştum. İki aylık bir kızım vardı. Ben hep kızımla özleştirdim bu şirketi. Kızım şimdi büyüdü, çok iyi bir eğitim aldı, güzelleşti… Çok güzel okullarda çok başarılı sonuçlar aldı ve birkaç ay önce yuvadan uçarak okumak amacıyla yurt dışına yerleşti. Kendine yeni bir macera başlattı.  İşte o zaman ben de farklı rüzgârlara yelken açmanın zamanı geldiğini idrak ettim.

Mükemmelliyetçilik Merkezi

Geçen onca yıl içerisinde takım arkadaşlarım ile birlikte birçok güzel başarılara imza attık. Türkiye’nin ilk yüzde 100 online sigorta şirketini kurduk. Birçok yeni ürüne, sayısız yeni uygulamaya imza attık. Japon sermayedarımız tarafından bireysel ürünler tarife ve uygulamalarında tüm dünyadaki şirketleri arasından “Mükemmelliyetçilik Merkezi” seçildik. Genç yaşına rağmen hiçbir birleşme, satın alma olmadan çok kısa sürede sektörünen büyük şirketlerinden biri haline getirdik. Bu pazar payını oluştururken kurulduğu ilk birkaç yıl hariç kesintisiz her sene sektörün en karlı şirketlerinden biri olduk.

Bu ayrılık boynumdan çıkaracağım yaka kartından ibaret. Bundan sonra ömrüm boyunca bu şirketin her bir haberini, her bir uygulamasını takip edeceğim. Sene sonunda sonuçlar açıklandığında Sompo’nun başarılı sonuçları ile mutlu olacağım. Çalışma arkadaşlarımla övünecek, hatta başarılarından kendime paye çıkarmaya devam edeceğim.

Çok ama çok güzel dostluklar, anılar biriktirdim burada.

Bugüne kadar bende emeği olan herkese sonsuz teşekkür ederim. Yine, yeniden görüşmek dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz