17 Ocak 2022, Pazartesi
spot_img

Serpil Günal: Tarım sigortalarının anlatılmasında acente önemli

TARSİM ve TOBB iş birliğinde düzenlenen acente eğitimleri devam ediyor. TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, tarım sigortalılık oranının arttırılmasına ilişkin acentelere önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizdi.   

TARSİM ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliğinde TARSİM Denizli ve Samsun Bölge Müdürlüğü’nden sonra Sakarya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı illerdeki acente temsilcilerine yönelik olarak acente eğitimi düzenlendi.

Eğitim toplantısına, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal; Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut; TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez ve TARSİM birim yöneticilerinin yanı sıra; Devlet Destekli Tarım Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketleri acentelerinin temsilcileri katıldı.

Programlarda açılış konuşmasını gerçekleştiren Günal; eğitim organizasyonunun düzenlenmesindeki kıymetli katkılarından ötürü Birlik temsilcilerine ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Günal, üreticilerin tarım sigortası konusunda bilinçlendirilmesi; TARSİM’in yaygınlaştırılması ve tarım sigortalılık oranının arttırılmasına ilişkin acentelere önemli sorumluluklar düştüğünün altını çizdi.

Acentelerin yönlendirme yapması önemli

Günal şunları söyledi: “Acentelerin, tarım sigortası branşını ürün portföyüne koymasının; çiftçileri doğru yönlendirmesinin; hasar süreçlerini detaylı anlatmasının; yeni çıkan ürün ve teminatlarda ihtiyaçlara göre yönlendirme yapmasının son derece önemli olduğunu belirtmek isterim. Tarım sektöründe yüksek oranda risk altında faaliyetlerini sürdüren üreticilerimize; sigortanın sıradan bir ürün olmadığını; bir ihtiyaç olduğunu duyurmamız gerekiyor. Afetlerin yaratacağı mağduriyetleri daha aza indirmenin yolu sigortadan geçmekte. Bu nedenledir ki hepimizin en önemli gündem maddelerinden biri; tarım sigortası konusunda üreticilerimizin bilincini artırmak olmalıdır.”

Eğitim programlarının, önümüzdeki günlerde öncelikle Van olmak üzere Türkiye genelinde 13 yeni noktada daha düzenlenerek; devam etmesi planlanıyor. Program kapsamında, mevcut uygulamaların yanı sıra; 2021 yılı yenilikleri ve diğer önemli başlıklar hakkında da bilgilendirmelerde bulunularak; sorular yanıtlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER