16 Haziran 2021, Çarşamba
spot_img

Seyahat sigortanız kayak teminatlı mı?

Kış tatiline çıkacaklara önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz. Yurt içinde veya dışında kayak merkezlerine giderken seyahat sigortanızda kayak teminatı var mı? Seyahat sigortası poliçenize kayak teminatını da ekletin, kayak keyfiniz yarım kalmasın.

ŞEMSİYE DERGİSİ

Ülke olarak kış mevsimini yoğun bir şekilde yaşıyoruz. Kış deyince de direkt olarak akıllara kar geliyor. Lapa lapa yağan karı seyretmek, ardından da o karlar üzerinde kaymak kış tatili planları yapanlar için olmazsa olmazlardandır. Şemsiye Dergisi olarak kış tatiline çıkacaklara önemli bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

Rüzgâra meydan okurcasına hızla pistten aşağı süzülen, yer çekimini hissetmeyen tatilciler kimi zaman bazı kazalarla karşı karşıya kalabiliyor. Olası kazaların önüne geçmek için risklere karşı önceden önlem almak gerekiyor. Yurt içinde veya dışında kayak merkezlerine giderken seyahat sigortanızda kayak teminatı var mı?

Doğru ve kendinize uygun ekipman kullanmanız, mümkünse kendi malzemenizle kaymanız, kayak öncesi yapacağınız aerobik aktiviteleri ve germe hareketleri ile vücudunuzu rahatlatmanızın yanı sıra sigortanızı da önceden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kış tatillerini yurtdışındaki kayak merkezlerinde geçirmek isteyen tatilcilere yönelik kayak sigortası ürünleri ile hizmet veren sigorta şirketleri, sigortalılarının kayak ve snowboard keyfine güvence sunuyor. Kayak ve snowboard teminatı almak isteyenlerin tek yapması gereken “yurtdışı seyahat sigortası” poliçesi düzenlenirken ek bir prim karşılığında bu isteklerini söylemek oluyor.

Ferdi kazayı da ekletebilirsiniz

Yurtdışı seyahat sigortası olan sigortalıların, seyahatleri sırasında kayak veya snowboard yaparken kaza geçirip yaralanma durumunda sağlık kuruluşundaki tıbbi tedavileri belli miktara kadar teminat altına alınıyor. Ayrıca sigortalının kayak ve snowboard ekipmanlarının kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumlarına da tazminat garantisi veriliyor. Tarifeli uçuşlarda bagajın kaybolması, çalınması, zarar görmesi, seyahatin iptali, pasaport ya da uçak biletinin kaybolması ve mücbir sebeplerden dolayı uçuşun kaçırılması durumlarında da sigortalıya güvence sağlanıyor. Düşük ek bir prim karşılığında, seyahat sırasında oluşabilecek ölüm ve sürekli sakatlık durumlarına karşı, ferdi kaza teminatını da poliçeye ekletebiliyor.

Sigortacılar seyahat sigortaları kapsamında sigortalılarına oldukça geniş teminatlar sunuyor. Sigortalının yaralanması veya hastalanması durumunda tıbbi tedavi masrafları karşılanıyor hatta sigortalının nakli gerçekleştiriliyor. Sigortalı taburcu olduktan sonra da daimi ikametgâha gönderiliyor. Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılmasını sağlıyor, sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin sigortalının yanına seyahati ve konaklama giderleri karşılanıyor.

Eğer kaza ölümle sonuçlanmışsa vefat eden sigortalının ikametgâha gönderilmesi sağlanıyor. Aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahatini de güvence alan seyahat sigortası, sadece sakatlanma, hastalanma ya da ölümle ilgili teminat vermiyor. Söz konusu sigorta sayesinde tur ile yapılan seyahatin iptali durumunda tur ücretini sigortalıya ödüyor.

Gulf Sigorta’dan Amatör Kayak Sporu teminatı

Gulf Sigorta Seyahat Sigortaları Müdürü Nilüfer Erdoğan, seyahat sigortalarında çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını söyledi.

Gulf Sigorta Seyahat Sigortaları Müdürü Nilüfer Erdoğan

Sektörde amatör kayak sporu teminatını veren ilk şirketlerden birisinin de Gulf Sigorta olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Gerek yurt içinde gerekse yurt dışına yapılan seyahatler için sunmakta olduğumuz seyahat sigortası poliçelerimize ek bir sürprim ile amatör kayak sporu teminatının eklenebilmesine olanak sağlıyoruz. Bu sayede de sigortalılarımızın seyahatleri boyunca kendilerini ve sevdiklerini güvende hissetmelerine ve kafalari daha rahat bir seyahat geçirmelerine imkân veriyoruz” dedi.

Erdoğan, “Sigortalılarımızın amatör kayak sporlarına bağlı herhangi bir kaza geçirmeleri durumunda özel şartlarımız ve onay sürecimiz kapsamında olması halinde hava ya da kara ambulansı ile en yakın sağlık kurumuna ulaşımın sağlanması, gerekli tedavilerinin gerçekleştirilerek ve yine doktoru tarafından gerekli bulunması halinde sigortalının ikamet ettiği şehre naklinin yapılması hizmeti; Gulf Sigorta tarafından sunulan sigorta poliçesi dahilinde sağlanmaktadır. Müşterilerimiz uygun primleri ile sahip olabilecekleri bu poliçe ile kayak tatillerini güvence altına alıp, tatillerinin keyfini kafaları rahat bir şekilde çıkarabilirler” diye konuştu.


Kayak teminatlı seyahat sigortası teminatları

  • Yurt dışı veya yurt içi seyahati sırasında hastalık ve yaralanma durumunda gerekli hastane, ameliyat, tedavi ve ilaç masrafını karşılanması.
  • Sağlık sorununa bağlı olarak yurt dışı veya yurt içi kalış süresinin uzaması halinde konaklama bedelini poliçe kapsamında karşılanıyor.
  • Bagaj kaybı, bagajın zarar görmesi veya çalınması, pasaport ya da bilet kaybı, uçuşun kaçırılması gibi durumlarda poliçe kapsamında teminat sunulurken kayak severler için de güvence sağlıyor.
  • Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil.
  • Vefat eden sigortalının nakli.
  • Tur ile yapılan seyahatin iptali.
  • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması.
  • İlaç gönderilmesi organizasyonu ve acil mesajların iletilmesi.

Anadolu Sigorta’dan 30 bin Euro’ya kadar güvence

Anadolu Sigorta, kayak yaralanmaları ile ilgili giderlerinizi de poliçe kapsamına alıyor. Anadolu Sigorta’nın resmi web sitesinde kayak teminatıyla ilgili yer alan tanıtımda “Yurtdışı seyahatine çıkmadan önce, yurtdışı seyahat sigortanızı kayak teminatını ekleterek yaptırın; hem kayak/snowboard keyfini doyasıya yaşayın, hem de karşılaşabileceğiniz kötü sürprizlere karşı kendinizi güvencede hissedin” deniyor.

Anadolu Sigorta’dan yurtdışı seyahat sigortası almış sigortalılar; yurt dışı seyahatleri sırasında, kayak veya snowboard yaparken kaza geçirip yaralanmaları risklerini de ek prim ile 30 bin Euro’ya kadar güvence altına alabiliyorlar. Ayrıca tarifeli uçuş esnasında, check-in işleminden geçmiş kayak ve snowboard ekipmanlarının kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumlarında da 350 Euro’ya kadar tazminat garantisi yine poliçe kapsamında verilebiliyor” deniyor.

ŞEMSİYE DERGİSİ / ARALIK 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER