29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Sigorta Acenteleri Bilgilendirme ve İstişare toplantısı Kars'ta gerçekleştirdi

acenteSigorta Acenteleri İcra Komitesi, 20 Eylül 2014 Cumartesi günü Kars ilinde Bilgilendirme ve İstişare toplantısı gerçekleştirdi.

Söz konusu toplantıya; Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet GENÇ, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Sn. Hüseyin KASAP, İcra Komitesi Asil ve Yedek Üyeleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sigorta Acenteleri İl Delegeleri ile Kars ve çevre illerde faaliyet gösteren Sigorta Acenteleri katılım sağladı.

İcra Komitesi Bşk. KASAP konuşmasında, Sigorta Acenteleri İcra Komitesinin faaliyetlerine değinerek, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren Sigorta Acentelerine Sigorta Şirketleri tarafından acentelik verilmemesi sorununun çözümü doğrultusunda yoğun çaba içerisinde olduklarını ve bu konuyu her fırsatta ilgili merciler nezdinde dile getirdiklerini ifade etti.

huseyinkasapİcra Komitesi olarak örnek sigorta acenteliği sözleşmesi hazırladıklarını belirten KASAP, sigorta acentelerinden çalıştıkları sigorta şirketleri tarafından gönderilen yeni sözleşmelerin imzalanmamasını talep etti. Örnek sözleşme konusunda Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği ile çalışma yaparak ortak sözleşme metni hazırlamak istediklerini ifade eden Kasap, Sigorta Acenteleri Yönetmeliği uyarınca 22 Ekim tarihine kadar güncellenmesi gereken acentelik sözleşmelerinin Sigorta Acenteleri için fırsat olduğunu, yurtdışı örneklerinin incelenerek ülkemiz mevzuatına ve şartlarına uygun örnek sözleşme hazırlayıp ilan edeceklerini söyledi.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet GENÇ, sigorta acentelerinin istekleri doğrultusunda Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin yenilendiğini belirterek, Yönetmeliğe ilişkin değerlendirmede bulundu.

Toplantının geri kalan bölümünde ise; gelen soruları yanıtlayan Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Sn. Dr. Ahmet GENÇ, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Sn. Hüseyin KASAP, İcra Komitesi ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde faaliyet gösteren Sigorta Acentelerinden sorumlu İcra Komitesi Yedek Üyesi Sn. Yavuz ÖZÇAĞIN ile TOBB Sigortacılık Müdürü Sn. Mevlüt SÖYLEMEZ, katılımcılarla görüş alışverişinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER