Sigorta acenteleri kendi sigorta şirketlerini kuruyor

1
302
SİGORTA KULİSİ

Sigorta acentelerinin kendi sigorta şirketlerini kurma kararı aldıkları ve bunu önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacakları gelen duyumlar arasında.

Sigorta sektörü geçen seneyi şirket satınalmaları ve kamu şirketlerinin birleşme kararlarıyla kapadı. SigortaMedya’ya düşen yeni Kulis bilgisi ise sektörün 2020’de bambaşka bir heyecan yaşayacağı yönünde. “Bambaşka heyecan” diyoruz çünkü, gelen bilgilere göre sigorta acenteleri kendi sigorta şirketlerini kuracak olmaları.

“Sigorta acenteleri neden böyle bir işe kalkışıyor?” yönünde biz de sektör ilgilerine sorduk elbet. Edindiğimiz ilk bilgiler ışığında, amaçlarının ilk etapta “acentelere verilen önemin azalması” olarak belirtiliyor. Aslında en önemli etkenin ise acentelerin gelirlerinin her geçen gün azalması olduğunun altı çiziliyor. Sektörde herkesin malumu olan başka önemli yan faktörlerin de çokluğu nedeniyle acentelerin böyle radikal bir çıkış yolu aradığı şeklinde ifade ediliyor.

Şirketin yapısıyla ilgili de ortaklarının tamamen acentelerden oluşacağı ve sayının bin 600 olması planlanıyor.

SigortaMedya olarak acentelerin sigorta şirketi kuracağı bilgisini aldığımız kaynaklarımız, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklama yapacaklarının da altını çiziyorlar.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz