19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

‘Sigorta Adası’ evden çalışmaya tam uyumlu

Koronavirüsün yaygınlaşması ile Türkiye’deki pek çok kurum evden çalışma modeline geçerken, Ada Yazılım’ın web sürümü olarak acente ve brokerlerin hizmetine sunduğu Sigorta Adası evden çalışmaya tam uyumlu.

SİGORTAMEDYA

Ada Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi
Pınar Uluğ Yıldırım

Türkiye’de sigorta sektörüne yönelik çözümler üreten Ada Yazılım, sigorta acenteleri ve brokerlerin ihtiyaçlarını web üzerinden karşıladığı ‘Sigorta Adası’ ile sektörde son zamanlarda sıkça konuşulan yazılım şirketlerinin başında geliyor. Son günlerde, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüsün (Covit-9) yaygınlaşması ile Ada Yazılım da Türkiye’deki pek çok kurum gibi ‘evden çalışma’ modeline geçti. Şirket, web sayfasında müşterilerine bunun duyurusunu yaptı. Web sürümü olarak acente ve brokerlerin hizmetine sunulan Sigorta Adası da evden çalışmaya tam uyumlu. Program sayesinde acente ve brokerler, müşterilerin poliçe bilgilerine anında ulaşabildikleri gibi ‘akıllı teklif’ modülünü de mobil uyumlu olarak cep telefonlarında kullanabiliyor.

Sigorta Adası ile ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Ada Yazılım Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Uluğ Yıldırım, “Hasar anında kaza yapan müşterinizin poliçesini bulmak, ödemelerini görmek artık elinizin altındaki telefon kadar yakınınızda” diyor.

Her yetkili kullanıcıya açık

Program sayesinde müşterilerinin veri tabanlarına 7/24 internet üzerinden erişebildiklerini belirten Uluğ, “Datalarınız, sunucunuzda ya da tercih ettiğiniz bulut sistemi üzerinde tutulabilir. Sunucunuz açık olduğu sürece verilerinize ulaşabilirsiniz” diye konuşuyor. Sigorta Adası, acente ve brokerlerin müşterilerle ilişkilerde hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Uluğ’un verdiği bilgilere göre, programın kurulumu sonrasında açılan sayfaya tüm kullanıcılar kendi kullanıcı adları ve şifreleriyle giriş yapıyor. Yetkisi olan her kullanıcı istediğinde sistemdeki poliçeleri sorgulayabiliyor; belgesi olan poliçelerin belgelerine de ulaşabiliyor.   Her müşteri hesap ekstresini ekranlarından çekebiliyor; çektiği ekstreyi isterse kendi müşterileri ile paylaşabiliyor.  

“Merkez ve şube çalışanlarının yetkileri
istenildiği gibi düzenlenebiliyor

Sigorta Adası’nın avantajları bunlarla sınırlı değil. Acente ve brokerler, müşterilerinden yaptıkları tahsilatların detaylarını tahsilatlar ekranından kolayca görebiliyor. Her kullanıcıya ayrı yetkilendirme yapılıp, merkez ve şube çalışanlarının yetkileri istenildiği gibi düzenlenebiliyor. Acente ve brokerler, ‘tali’, satıcı gibi bağımlıların listelerini ayrı bir ekrandan çekerek talilerine ekstrelerini aylık olarak gönderebiliyor. Yenilemelerine tek bir ekran üzerinden tarih ve poliçe grubunu süzerek ulaşabiliyor.  

Müşterinizin doğum gününü unutmayın;  SMS gönderin

Ada Yazılım, özel günlerde ve yenilemeler yaklaştığında da acente ve brokerlere kolaylık sağlıyor. “Müşterilerinizin doğum günlerinde onlara otomatik SMS gönderimi yapabilirsiniz”  diyen Pınar Uluğ, şu bilgileri veriyor: “Yenilemesi gelen poliçelerinize talimat vererek 10 gün önceden ya da istediğiniz aralıkta müşterilerinize yenileme SMS’i gitmesini sağlayabilirsiniz. Belirlediğiniz aralığa göre programımız, yenileme liste çeker ve bu yenileme listesine göre istediğiniz müşterilerinize yenileme SMS’i gönderilmiş olur. Toplu SMS gönderimi için istediğiniz bir SMS firmasıyla anlaşma yapabilirsiniz.”

Sigorta Adası ile acente ve brokerlerin hayatı çok kolay

  • Poliçelerinize tek tıkla ulaşın.
  • Hesap ekstrelerinizi görün.
  • Tahsilatlarınızı inceleyin.
  • Şirket içinde ve şubeli yapılarda detaylı yetkilendirme yapın.
  • Bağımlı listelerinizi çekin.
  • Yenilemelerinizi takip edin.
  • Ana ekranınızda üretiminizi pasta grafiği olarak görün.
  • Çalışanlarınıza hedef girin.
  • Özel günlerde ve yenilemeler yaklaştığında toplu SMS gönderin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER