19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Sigorta alışverişinde ilk önce acentenin kapısını çalıyoruz

Her hafta yeni bir anket başlatan SİGORTAMEDYA’nın geçtiğimiz hafta anket konusu, vatandaşın sigortayı en çok hangi kanaldan satın aldığıydı. Anket sonuçlarına göre sigortayı en fazla acentelerden alıyoruz. Peki, ikinci sırada kim var?

semsiye acenteSigortayı çeşitli mecralardan satın alabiliyoruz, acente, banka, broker, direkt satış kanalları gibi… SİGORTAMEDYA da bu çeşitli kanallardan yola çıkarak geçtiğimiz hafta vatandaşa “Sigortanızı nereden alıyorsunuz?” sorusunu yöneltti.

SİGORTAMEDYA’nın hem sosyal medya kanalları (TwitterFacebook) hem de internet sitesi sigortamedya.com.tr üzerinden yaptığı ankete katılan kişilere “Sigortanızı nereden alıyorsunuz?” sorusunun ardından şu dört seçenek sunuldu: “Acente, broker, banka, dijital kanallar”

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların çoğu acente kanalıyla sigorta alışverişi yapıyor. Katılımcıların yüzde 82’si acenteyi ilk sıraya taşırken, ikinci olarak yüzde 8’lik payla banka kanalından sigorta satın aldığını belirtiyor. Bankadan sonra en fazla tercih edilen sigorta satış kanalı yüzde 7’lik payla dijital kanallar ve yüzde 3’lük payla broker kanalı olarak görülüyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER