3 Temmuz 2022, Pazar
spot_img

Trafik sigortası kaosuna “Yeni şirket” çözümü

0
Trafik sigortası kaosu derinleşerek devam ediyor. Arz, talebi karşılayamadığı için büyük sıkıntı söz konusu. Ekonomik konjonktürdeki dalgalanmalar sigorta şirketlerinin risk alma konusunda temkinli olmasına neden oluyor.

Can Kantar: İklim değişikleri riskleri tetikliyor

0
Yaz aylarına girdik. Ekonomik çalkantılar nedeniyle artık değerlerimize gelecek zararları yerine koymakçok zor olacak. Belki 3-5 bin TL'ye sağlık…
Mustafa Nazlıer

Ankara/ Akyurt şehir selleri neden doğal afet olamaz?

0
Ankara/Akyurt şehir selleri gibi doğal afet olmayan durumda bile maddi kayıp ve can kayıpları bu kadar fazla ise gerçek yüzü ile tanışmadığımız afetler yaşanınca sonuç ne olacak?

Devrim Ersöz: Nasıl gerçek bir lider olunur?

0
Çok farklı lider türleri vardır. Bunlardan bazılarını karizmatik lider, dönüşümcü lider ve pragmatik liderler olarak sayabiliriz. Bu nitelikler, farklı zamanlarda ve çeşitli biçimlerde tek bir kişide de bir araya gelebilir....

Can Kantar: Trafikteki kara delik sistemi etkiliyor

0
"Zorunlu Trafik Sigortası ismi üstünde zorunlu. Neden zorunlu derseniz karşı araca zarar verdiğinde senin de bir güvencen olsun diye. Kesin olan bir şey varsa ..."

‘Can abi, severim seni bilirsin’ !

1
Bu cümle ile başlayan muhabbetten oldum olası nefret ederim. 43 yıldır bu işi yapıyorum, Türkiye'nin en büyük yayın kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak çalıştım. Bu cümle ile o kadar çok karşılaştım ki... Hepsine cevabım aynı olmuştur...

Trafikte darboğaz ve ikame araç!

0
Trafik sigortası, sektörün kara deliği. İşin içinden çıkılabilmesi için son yıllarda büyük çaba sarf ediliyor ama, sonuç sıfır.

Ne yazık ki çok kötü bir ekonomik konjonktüre denk geldi. Onunla da olmuyor; onsuz da..

Sigorta Haftası ile bilinç artar mı?

0
Sigorta bilinci ne yazık ki toplumumuzda çok yaygın değil. Ağırlıklı olarak Zorunlu sigortalar rağbet görüyor. Sigorta sektörü büyümesini sürdürüyor. Ama …

Cenk Ecevit: Birlik, birçok ihtiyacı karşılayacak

0
Sigorta ve reasürans brokerleri, ülkemizde sigorta sektörü ve de iş hayatında önemli bir işleve sahip.

CAN KANTAR: Sigortacılar defansı sever

0
Sigorta sektörü milyonlarca mağduriyeti önlemiş bir sektör. Çok da hayır dua almıştır. Fakat ne yazık ki tüketici nezdinde itibarı hep sıkıntılı.
Mustafa Nazlıer

Günümüz koşullarında ‘EKSİK SİGORTA’ sorunu

0
Son 5 yıl, küresel sorunların zirve yaptığı bir dönemdir. Yerelde siyasi krizler, ekonomik krizler vs. bir yana asıl olan küresel ekonomiyi de etki altına alan olay ve faktörlerdir…

Can Kantar: Sektörün geleceği gençlerin elinde

0
Sigorta şirketlerinin yöneticilerinin yaş ortalaması düşmeye başladı. Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve tüm pozisyonlarda artık gençleri görüyoruz. Çok da başarılılar. ...

TRAFİK ‘FENA’ ÇARPIYOR

1
İlk çeyrek bitti, ancak henüz sektör finansalları açıklanmadı. O yüzden biraz el yordamıyla konuşacağız, ama açık bir gerçek var ki, trafik sigortası şirketleri çok çok zorlamaya başladı..

Ne kadar hasar o kadar prim artışı

0
Sigorta yaptırmak peşin ödemeli bir harcama olarak görülmemeli. Sigorta sistemi, beklenmeyen durumlarda kullanılacak olan bir güvence için yaptırılıyor.
Mustafa Nazlıer

Enerji dağıtımı, riskler ve rücu…

0
Yangın ve bir kısım ek teminatlarını, Mühendislik ve ek teminatlar ile Finansal kayıpları yakından ilgilendiren çok değerli bir yönetmelik.

Can Kantar: Neden hayat sigortası yaptırayım?

0
Tüketici bankaya gittiğinde değişik bir ruh hali ile gider ve krediyi ne sebeple çekiyorsa sadece o günü düşünür. Gelecek ile ilgili çok da olumsuz bir şey düşünmez.
Mustafa Nazlıer

Enerji santrallerinde hırsızlık arttı,hasar yönetimi önem kazandı

0
Mustafa Nazlıer, enerji santralleri için düzenlenen poliçelerde, hırsızlık riski ve gerçekleşen risk sonucunda oluşan hasarın yönetilmesinin önemine işaret etti.

Uysallar ve beyaz yakanın çöküşü üzerine…

0
Netflix’te 30 Mart’ta yayınlanmaya başlayan “Uysallar” dizisini seyrettim. Başlangıçta bir Fight Club esinlenmesi mi diye, bir süre ön yargı ile izlerken, ilerleyen bölümlerde özgünlüğünü büyük ölçüde ispat etti.

Asistans sektöründe neler oluyor?

1
Ekonomik çalkantılar reel piyasaları zorluyor. Geçtiğimiz senelerde sektördeki rekabet ve iş kapma telaşıyla üçte bir fiyatına iş alan şirketler ne yazık ki zor ....

Can Kantar: Ağzı ile kuş tutabilen sigorta şirketi ödülleri!

0
Ödül almak, plaket almak elbet güzel bir şey. Değer görünmek, başarıların ödüllendirilmesine kim itiraz edebilir ki?