22 Ekim 2021, Cuma
spot_img
Özer Şimşek

ÖZER ŞİMŞEK: PAYDAŞ KAPİTALİZMİ ÜZERİNE…

0
Bizim kuşağın, yani 1970-90 arasında herkesin de bildiği bir söylemi hatırlatarak başlamak istiyorum. Özer Şimşek SigortaMedya için yazdı...
Özer Şimşek

Özer Şimşek: Dijital Sağlık Healthtech ve Sigorta Endüstrisi

0
Sigorta sektörü, uzaktan muayene dahil birçok alanda dijital sağlık adımları atmak üzere mevzuat düzenlemesine ön ayak olabilir. Özer Şimşek SigortaMedya için yazdı...

CAN KANTAR: Parçalı bulutlu bir yılsonu virajına giriyoruz!

0
Sektör için yılsonuna girdiğimiz bu aylar çok önemli. Şirketlerde yılı başarı ile kapatmak için hazırlıklar olur. Pandemi nedeniyle dağıtım kanalları ile yeterince yüz yüze temas kuramayan şirket yöneticileri kendilerini acentelerinin yanında buldular.

CAN KANTAR: BES ‘Bütünleşik’ olacak

0
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), birikim yapmak isteyenler için gerçekten cazibesini koruyor. Devletin yüzde 25 katkısının yanında enflasyonun üzerinde getiri ile yatırım yapmak isteyenler için oldukça güvenli bir liman.

CAN KANTAR: Acenteler STK’larına sahip çıkmalı

0
Acente dostlarımın derneklere üye olmaları gerekiyor. Orada çalışma grupları oluşturarak mesleklerinin gelişmesi için çalışmalılar. Derneklere üye olmalı, güvendikleri yönetimleri seçerek ilk görevlerini yerine getirmeliler.

CAN KANTAR'IN KÖŞE YAZILARI

CAN KANTAR: Sigorta ucuza getirilir mi?

0
Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, bu hafta Posta Gazetesi’nde çıkan köşe yazısında, “Sigorta ucuza getirilebilir mi?” diye soruyor.

CAN KANTAR'IN KÖŞE YAZILARI

CAN KANTAR: Sigortalı sayısı neden artmıyor?

0
Sigorta yaptırmak için çok nedenimiz var. Hele hele son yıllarda yaşanan felaketler sonrasında sigortasız kalmanın lüks olduğu bile söylenebilir. Hep söylenen bir söz vardır: "Sigorta yaptırmayacak kadar zengin misiniz?

ZAFER ŞENLER: Bir sigorta şirketinden ne beklenir?

1
“Bir sigorta şirketinden ne beklenir?” Bu sorunun cevabı olarak, “Hangi pencereden baktığınıza göre değişir” diyenler var. Eğer, hissedar iseniz, ilk beklentiniz kâr etmek olur...

CAN KANTAR: SAĞLIĞIMIZDAN ÖNEMLİ NEYİMİZ VAR!

1
Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın, bu hafta Posta Gazetesi’nde çıkan köşe yazısı, “Sağlığımızdan önemli neyimiz var!” başlığını taşıyor.


POSTA GAZETESİ'NDE BU HAFTA

Firmaların sosyal medyadaki ‘fake’ hesapları

0
Bazı fake hesaplar, sanki gerçekten o firmaların gerçek temsilcileriymiş gibi davranarak hesap açıyorlar. Üstelik....
Devrim Ersöz

Temiz Dil

0
Temiz Dil, 1980'lerde ve 1990'larda Yeni Zelandalı bir 'Danışman Psikolog' olan David J. Grove tarafından geliştirilen bir iletişim metodolojisidir.

Pandemi bitmedi, ama pandemi frekansı bitti!

0
Yaklaşık bir buçuk yıldır pandemi diye yeni bir gerçek var hayatımızda. Kimini olumlu, ancak bir çok vatandaşımızı, başta turizm ve hizmet sektörünü olumsuz etkileyen bu olaydan sigorta sektörü, özellikle de ...

Yangının başlaması değil nasıl söndürüleceği önemli

0
Küresel ısınma ve yangınların bir biri ile olan ilişkisini defalarca açıkladık. Bir döngü olarak yangınlar ısınmayı,  ısınma yangınları tetikleyecek, karon düzeyi ısınmayı, ısınma iklimleri, iklimler yaşantımızı şekillendirecek.

Dünya Ateşten Bir Toptu

0
XXI. yüzyılın VIII. ayındayız… Güneşin daha erken batmaya ve yaprakların renk değiştirmeye başladığı dönemdeyiz. Müjdeler olsun. Yeni keşif, sektörün sorunlarını azaltabilir deniyor.

CAN KANTAR: Sigortalı sayısı neden artmıyor?

0
igorta yaptırmak için çok nedenimiz var. Hele hele son yıllarda yaşanan felaketler sonrasında sigortasız kalmanın lüks olduğu bile söylenebilir. Hep söylenen bir söz vardır: "Sigorta yaptırmayacak kadar zengin misiniz?"

CAN KANTAR: BU YAZIDA BAŞLIK YOK!

1
Özellikle sigorta şirketlerinin kiralık araç jesti dünyanın hiç bir ülkesinde poliçede bedava sunulmuyor. Ekstra bir teminat ve bedelle bu hizmeti satın alıyorsunuz. Bizde bedava.

10’uncu kattaki eve şezlong çarpabilir

0
Evet yanlış okumadınız 10'uncu kattaki dairenizin camı, yaşanan hortumda şezlongun çarpması neticesinde kırılabilir. Sigorta mantığı zaten beklenmeyen bir olay sonrası yaşanan mağduriyetleri önlemek üzerine kurulu

Mustafa Nazlıer: Bozkurt’taki olay afet ya da sel değil*

0
Üzücü, iz bırakan, uzun yıllar akıllarımızda kalacak bir afet daha yaşadık. Sarsıcı sonuçları olan sayısız ve tarifsiz acılar bırakan bir olay. Meslek gereği sahada durmadan ekspertiz yapıyoruz ...
Özer Şimşek

Özer Şimşek: Dijital çağda konvansiyonel Kanal Yönetimi

0
Epeydir, “satış kanallarının yönetimi” kavramı “kanal yönetimi” şeklinde sadeleşti. Yıllar önce “satıcı mı” “satışcı mı?” kavramına takılmıştık. Son on yılda satıcı kavramı da fazlasıyla değişti.
Özer Şimşek

Özer Şimşek: İş yaşamında insan odaklılık

0
Bundan 20 yıl önce dijitalleşmenin bir çok insanı işinden edeceği öngörülüyordu. Böyle olmadı. Daha verimli çalışmaya başladık. Bir taraftan da yaptığımız rutin işleri otomasyon ve dijital platformlara ...