22 Eylül 2021, Çarşamba
spot_img

SİGORTA KULİSİ: Ege Sigorta acenteleri biraz daha bekleyecek

Hazine‘nin Ege Sigorta‘ya el koymasının ardından Güvence Hesabı ödemelere başladı. Mağduriyet oluşmadı denilemez, fakat en azından şirketin ağırlıklı trafik sigortası yapması büyük bir tüketici faciasını önledi denilebilir. “Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar” sözü tam bu konu için söylenmiş olsa gerek…

ege_sigortaEvet, şirkete el konuldu, tüketici alacakları ödenmeye başlandı ama Ege Sigorta acenteleri çok doğal olarak kendi alacaklarının peşine düştü şimdi de.

Bir kısım acente Ege Sigorta için “Allah razı olsun zamanında iyi para kazandık” derken, diğer taraf şirket yönetimine küfredip duruyor.

Sektör Kulağı’na gelen duyumlara göre 1 milyonun üzerinde olan trafik poliçelerinde halen iptaller devam ediyormuş. Bu nedenle kalan 250 bin poliçenin temizlenmeden acentelerin alacaklarına sıranın pek kolay gelmeyeceğini söyleyebiliriz. İddialara göre bunun da en erken bir yıl gibi bir süre alacağı tahmin ediliyor.

SEKTÖR KULAĞI / HAYATIMIZ SİGORTALI

1 Yorum

  1. Buradna güvence hesabı yetkililerine sesleniyorum. Siz adınıza yakışanı yapıyormusunuz. acenteliğim sürecinde kestiğim poliçelerimin tamamının süresinin bittiği tarih 15/11/2015 tarihidir. normalde benim komisyon alacağımı bu tarihten itibaren en geç 1 ay içerinde ödemeniz gerekirken, defalarca yazışmama ragmen telefonla görüşmeme rağmen. güvence hesabı yetkilileri sürekli topu ege sigorta yönetimine atmakla umursamaz bir tavırla haksızlıklara sebep olmuştur. güvence hesabı mağduriyetleri giderememiştir. açıklamalar yapılırken tüm hakların sorumluluğu güvence hesabına devrolmuştur denirken hiçbir kakı gözetmemekten yana bir tavır sergilemişlerdir. Sizin yaptığınız nedir. sizinde şirketlerden aşağı kalır bir yanınızın kalmadığı aşikardır. acentelerin komisyonlarını hakediş tarihlerine göre çıkartın ödeyin kardeşim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER