25 Ocak 2021, Pazartesi

Sigorta sektörü gençlerle büyüyecek

Sigorta sektörünün gelişebilmesi için gençlerin bu sektöre olan ilgisini artırmak gerektiğine dikkat çeken TE Sigorta Brokerlik Genel Müdürü Merih Hamarat; “Her sigorta şirketi kendi bünyesinde bir eğitim departmanı kursa, sertifika programları olsa genç sigortacılar ve sigorta bilinirliği daha da artacaktır” dedi.

35 yıldır sigorta sektöründe önemli görevlerde bulunan TE Sigorta Brokerlik Genel Müdürü Merih Hamarat; sigorta sektörünün gelişimi için gençlerin önemine dikkat çekti. Sektör olarak gençlerin önünü açmak için çaba sarf ettiklerini belirten Hamarat; “Sektörde ilerleyebilmeleri için genç sigortacılara hap ürünler sunmalıyız. Gençler için kariyer tabii ki önemli ama onları geniş alana yayabilmek için bilgiye kolay ulaşılabilir hale getirmemiz gerekiyor. Her sigorta şirketi kendi bünyesinde aracılara ve halka yönelik bir eğitim departmanı kursa, sertifika programları olsa genç sigortacılar ve sigorta bilinirliği daha artacaktır” diye konuştu.

Dijitalleşmeye ayak uydurmalıyız

Sigorta Medya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar sunuculuğunda Sigorta Brokerleri Derneği için gerçekleştirilen ‘Üye Brokerler ile Özel Sohbet Toplantıları’nın dördüncüsünün konuğu olan TE Sigorta Brokerliği Genel Müdürü Merih Hamarat; 20-25 yaşlarındaki gençlere sigortayı tanıtmak yerine okullarda ders olarak okutmak gerektiğini söyledi. Dijitalleşmenin sektör için çok önemli olduğunu kaydeden Hamarat, şöyle devam etti: “Sektör olarak dijitalleşmeye ayak uydurmak zorundayız. Özellikle zorunlu poliçelerde hemen dijitale geçilmesi gerekiyor. Poliçeler bilet şeklinde sunulmalı. Aracılar veya sigorta şirketleri buna fiyat vermekle uğraşmamalı diye düşünüyorum. Sigortasız o kadar çok alanımız var ki onlara biraz daha fazla yönelmeliyiz.”

Ferdi kaza poliçesi ihmal edilmemeli

“Her insanın mutlaka ferdi kaza sigortası olmalı” diyen Hamarat, “Acentelere ve brokerler özellikle ferdi kaza poliçelerini ihmal etmemeli. Primleri çok düşük ve cebinizde mutlaka olması gereken bir poliçe” dedi.

Yönetici sorumluluk sigortaları zorunlu olmalı

Hamarat, yönetici sorumluluk sigortalarının da zorunlu olması gerektiğinin altını çizdi. Hamarat, “Yönetici sorumluluk sigortalarının mutlaka zorunlu olması gerekiyor. Kredi sigortaları mutlaka olmalı” dedi.

Tamamlayıcı sağlık bizim için bir sosyal sorumluluk projesi

Hamarat, tamamlayıcı sağlık sigortasının önemine de değinerek, şöyle devam etti: “Tamamlayıcı sağlık sigortasına bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz. Ekibimle birlikte bunu anlatabilmek için çok çaba sarf ettik, hâlâ sarf ediyoruz.”

Yayının tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER