5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

Sigortacılardan Türkiye'de bir ilk: Kan ve Organ bağışı 16 Eylül'de Ankara'da

adsızSigorta sektöründe çalışanlar Türkiye’de bir ilke imza atacaklar. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Güvencemiz Sigorta” platformu üzerinden sigorta acenteleri ve üniversite öğrencileri ilk kez kan ve organ bağışında bulunacaklar.

Sigorta sektöründe çalışanlar Türkiye’de bir ilke imza atacaklar. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Güvencemiz Sigorta” platformu üzerinden sigorta acenteleri ve üniversite öğrencileri ilk kez kan ve organ bağışında bulunacaklar.

16 Eylül 2014 tarihinde Ankara Üniversitesi Beypazarı Bankacılık Ve Sigortacılık yüksekokulu ile birlikte  düzenlenecek olan etkinlikte sigorta şirketleri, sigorta acenteleri ve üniversite öğrencileri bir araya gelecekler ve bir ilke imza atacaklar. Daha sonra Türkiye genelinde devam edecek olan projenin ilk ayağında sigortacılar, geleceğin sigortacıları olan öğrencileriyle kan ve organ bağışı dışında Türkiye’de ilk kez mesleki birlikteliğin oluşturduğu bir sosyal sorumluluk projesi olarak kan ve organ  bağışında da bulunacaklar. Sigorta acenteleri bu proje ile sosyal sorumluluk bilincini ve kitlesel hareket etmenin gücünü göstererek her şart ve koşulda sigortalılarının yanında olduklarını ifade edecekler.

Sigortacılar, Sektöre Can, Canlara Kan Ve Organ Veriyor

Tüm sektörden kendilerine destek beklediklerini ifade eden Proje Koordinatörü Neşe Demirağ konuyla ilgili şunları söyledi: “Biz ‘Sigortacılar, Sektöre Can, Canlara Kan Ve Organ veriyor ‘ adı altında düzenlediğimiz bu proje ile bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Sigortacıların hastalıkta ve sağlıkta sigortalıların yanında olduğunu göstererek hem Türkiye’de, hem de dünyada konuya dikkat çekmek istiyoruz.

Mesleğimiz icabı yaşanılan sorunlarının telafisini yapmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki poliçeler dışında da vatandaşlarımızın yanında olduğumuz bilinsin. Bu proje ile bir tek insanın hayatı bile kurtulursa projemiz başarıya ulaşmıştır” diye konuştu.

Demirağ, sözlerine şöyle devam etti: “Amacımız bu projeyi sigorta sektöründeki arkadaşlarımızla tamamladıktan sonra diğer meslek grupları ile devam ettirmek ve uluslararası projeye dönüştürmektir. Bu amaçla yola çıktığımız bu projeye tüm sigorta acentesi dostlarımızın katılımını bekliyoruz.”

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiye guvencemizsigorta.com adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER