5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

Sigortam.net’ten sıcak soru: Aracınız zorlu yaz koşullarından memnun mu?

sigortamnetMevsim normallerinin üstündeki sıcaklar, sosyal hayatı olduğu kadar araçları ve sürücüleri de olumsuz etkiliyor.  Türkiye’nin ilk ve en geniş sigorta platformu Sigortam.net’in tavsiyeleri araç sahiplerinin sıcaklarla baş etmesini kolaylaştırırken, hem güvenliğinizi hem de araç performansınızı yükseltecek.

 Türkiye’de online ve telefon üzerinden sigorta satışı ve karşılaştırması hizmeti sunan ilk şirket olma özelliği taşıyan Sigortam.net, 13 yıllık tecrübesiyle araç sahiplerinin zorlu sıcaklarla baş etmesini sağlayacak tavsiyeler sunuyor.

 Trafikte yaşanan stres sıcak havalarla birlikte artarken, havadaki yüksek ısı ve nem de araçların performansını düşürüyor ve bakımı ihmal edilen araçları yarı yolda bırakıyor. Trafik kazalarının yaz aylarında artış göstermesinin başlıca sebeplerinden biri olan sıcak havaya karşı alınacak doğru önlemler, araç, sürüş ve sürücü güvenliğini artırmayı mümkün kılıyor. Sigortam.net, yaz aylarında araç performansını artırmanın yollarını şöyle sıralıyor:

– Yazın, tozun ve dumanın etkisiyle artan kirlilik oranı araçta performans kaybına sebep oluyor. Yağ ve hava filtresi gibi değişimlerin zamanında yapılması, bu kaybın yaşanmasına engel olacak.

– Sıcak havalarda yapılan yolculuklarda araçtaki su seviyesi de düşüyor, lastikler zarar görebiliyor. Aracın derece göstergesini kontrol etmek ve radyatörün su kaynatma olasılığına karşı araçta bir şişe su bulundurmak gerekiyor.

– Doğru lastik seçimi, araç performansını etkileyen en kritik noktalardan birisi olarak göze çarpıyor.  Sigortam.net, araçta mutlaka ya yaza özel ya da dört mevsim performans garantisi veren lastikler seçmenizi tavsiye ediyor.

– Daima rahat, güvenli ve performansı yüksek bir araçla yolculuk yapabilmek için yedek lastiklerin kontrol edilmesi, özellikle uzun seyahatlerden önce eskimiş lastiklerin ve performansı düşük sileceklerin de değiştirilmesi gerekiyor.  İyi silmeyen silecekler görüş alanına zarar verirken eski lastikler sıcağın etkisiyle araçlar için tehlikeli birer silaha dönüşebiliyor. 

– Motor yağı, bileşenleri sayesinde motor üzerinde aşınmaya sebep olacak kiri temizlerken aynı zamanda sürtünmeyi de azaltıyor. Sigortam.net aracın performansını olumlu etkileyecek yağ kontrolünüzü ihmal etmemenizi hatırlatıyor.

– Araç performansında can alıcı noktalardan biri olan soğutma sistemi, motoru aşırı sıcaklardan korurken sabit ısıda kalmasını sağlıyor. Soğutma sistemini pas ve tortulardan korumak, motorun en iyi koşullarda çalışmasını ve araç performansının artmasını sağlıyor.

– Tüm bu önlemlerin yanı sıra, yüksek performans gösteren aracınızla güvenli yolculuklar için araç kaskonuzu da yaptırmanız gerekiyor. Sigortam.net’in 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı sayesinde, kaskonuzla ilgili her konuda destek almak ve kasko işlemlerinizi kısa sürede tamamlamak mümkün.

Kurulduğu günden bu yana 2 milyon müşteriye, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin kasko, trafik sigortası, özel sağlık sigortası ve konut branşlarındaki tekliflerini sunan Sigortam.net, aracınızın kasko açığını kapatmak üzere, 7 gün 24 saat hizmet sağlayan Sigorta Destek Hattı (444 24 00) üzerinden poliçelere dair her konuda danışmanlık veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER