9 Ağustos 2022, Salı
spot_img

Sigortasız gece kulübü 250 bin TL’yi kül etti

Şarkıcı Çılgın Sedat’ın sahibi olduğu Club Çılgın’da henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangın, 250 bin TL’yi kül etti. Çılgın Sedat, altı aydır faaliyet gösteren gece kulübüyle ilgili “Arabamın kaskosu vardır, her şeyi vardır. Ama oraya henüz sigorta yaptırmamıştım. Hiç aklıma gelmemişti” diye konuştu.

cilgin sedat bar 1Çılgın Sedat’ın Mersin’de bulan gece kulübün Club Çılgın’da 11 Ekim’de büyük bir yangın çıktı. Olay sonrası mekan tamamen kullanılamaz hale gelirken, ünlü şarkıcı, mekanın sigortası olup olmadığını ve hayatını kül eden yangının detaylarını anlattı.

Ünlü şarkıcı, “11 Ekim Salı günü saat 01:00 civarı yangın başlamış. Müdürüm beni aradı ve ‘barda yangın çıkmış’ dedi. Durumu sorduğumda ise sadece ‘kötü’ dediler. Hızlı bir şekilde evden çıktım Club’a doğru geldim. Direkt barın içine daldım. Tutmaya çalıştılar, ama içeri girdim. Dumandan hiçbir şey görünmüyordu. Alev alev yanıyordu her şey. İtfaiye müdahale ediyordu, ama yetmedi. Geç kalınmıştı. Bu kimsenin suçu değil. İş işten geçmişti artık. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çok uğraştılar. Ama yanıcı madde çok olduğundan engel olunamadı. Barın halini görenler; ‘bomba atsanız bu kadar tahrip edemez, nasıl bir yangındır bu?’ diyorlar. Biz de bilmiyoruz tabii ki gelen emniyet güçleri, itfaiye bilir. Ne olduğunu bulacaklar” dedi.

“Hayallerim bir saat içinde kül oldu”

cilgin sedat bar 2Hayallerinin kül olduğunu vurgulayan Çılgın Sedat, “Umutlarım hayallerim bir saat içinde kül oldu. 11 Ekim Salı günü benim hayatımın dönüm noktası oldu. Belki de Rabbimin bana bir işaretidir bilemiyorum. Allah bizi imtihan ediyor. Beni evladımla imtihan ediyor. ‘Elhamdülillah’ diyorum her zaman. Şimdi de malımızla ediyor. Buna da Elhamdülillah. Rabbimin bildiği bir şey vardır diyorum. Belki daha kötü bir şey olacaktı. Ne oldu dükkanım kül oldu. Bir tane çerez kabı bile kalmadı. Her şeyim yandı kül oldu. Ben burayı tırnaklarımla kazıyarak yaptım. Henüz daha yaptığım şeylerin borcunu ödüyorum. Ondan dolayı da üzgünüm” şeklinde konuştu.

“Bir gece uyandığında gözünün önünde her şeyin yanıyor…”

cilgin sedat bar 3Yaşadığı üzüntüyü paylaşan ünlü şarkıcı, “Açalı yaklaşık 6 ay olmuştu. Çocuklarımdan, ailemden uzak burada ekmek mücadelesindeydim. Onların rızkı için mücadeledeydim. Mersin’de mekan açmak nasip oldu. Allah büyük yine toparlanacağım. Hiçbir zaman ezilmem hep dik dururum. Çok zor bir imtihan içerisindeyim. Çünkü bir gece uyandığında gözünün önünde her şeyin yanıyor, kül oluyor. Her şeyimi buraya yapmıştım, hazırlamış, harcamış, adamıştım. Çok emeğim vardı. Bir saat içinde bütün emeklerim gitti” ifadelerini kullandı.

“Sigorta yaptırmak hiç aklıma gelmedi”

Gece kulübü için 250 bin TL’nin üzerinde masraf yaptığını açıklayan Çılgın Sedat, “Bu paranın yarısı kendimin, yarısı sağdan soldan aldığım borçlar. Mekanım yeni yeni oturmaya başlamıştı. Çok emek verdim. Şu an ‘neyin var’ desen, ailem var, Allahım var, dostlarım var… O da bana yetiyor. Sigorta yaptırmamıştım daha. Her şey çok yeniydi. Kimse bana söylemedi bunu. Arabamın kaskosu vardır, her şeyi vardır ama oraya yaptırmamıştım. Hiç aklıma gelmemişti” dedi.

Mynet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER