Şirketler ürün çalışmasını acentelerle yapmalı

0
9

SigortaMedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı’nda yayınlanan Sektörde İz Bırakanlar programının konuğu Abdullah Karacık oldu. Sigorta sektörünün duayenlerinden olan Karacık, SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın sorularına samimi cevaplar verdi.

Karacık, sigorta sektörünün dünü ve bugününü değerlendirdiği sohbet tadında gerçekleşen programda; sigorta şirketi yöneticileri, sigorta sektöründe çalışanlar, acente ve sigortalılara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Hayat sigortaları konusunda tasarruf rakamımızın çok az olduğuna dikkat çeken Karacık, “Yüzde 25-30 tasarruf seviyelerine gelmemiz lazım. Banka rakamlarımız da çok ufak. Yurt dışındaki rakamlara baktığınızda, Dünya ekonomisi 80 trilyon civarında. Tüm sermaye piyasalarında ise 150 trilyon dolarlık bir hacim var. Bunun yarıdan fazlası hayat sigortası fonlarıyla ilgilidir. Yani merkez bankalarının toplam rezervlerinin 7-8 katı kadar hayat sigortası var” dedi.

Karacık, Kantar’ın “Sektörde sigortalılar için ne yapılmalı” şeklindeki sorusunu, “Sigortalıya tatmin edici bilgiler verilmeli” diye yanıtladı.

Şirketlerin acente ilişkilerini çok sağlam yürütmesi gerektiğini söyleyen Karacık, “Şirket yöneticileri ürün geliştirecekleri zaman mutlaka acentelerinin de görüşünü almalı. Hatta ürün, acenteyle birlikte geliştirilmeli” diyor. “Siz müşterinize çalışanınıza ve acentenize farklılık yaparsanız onalar bu farklılığın karşılığını fazlasıyla verir” diyen Karacık’ın özellikle genç sigortacılar için ders olabilecek açıklamalarını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. Ayrıca, Sigorta Ekranı’na abone olursanız, yayınlardan da haberiniz olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz