16 Haziran 2021, Çarşamba
spot_img

Allianz çalışanları koştu, sivil toplum kazandı

Dünya çapında 12 binden fazla Allianz çalışanının 1,4 milyon kilometre mesafe kat ettiği Allianz Dünya Koşusu ile sivil topluma 600 bin Euro destek sağlandı. 90 gün süren etkinlik Allianz’a “Bir grup tarafından koşulan en uzun mesafe” rekorunu da getirdi.

Allianz Sigorta, mayıs ayında başlayan ve temmuz sonuna kadar devam eden Allianz Dünya Koşusu etkinliği ile hem tüm dünyada sivil topluma destek sağladı hem de dünya rekoruna imza attı. Allianz’ın SOS Çocuk Köyleri işbirliği ile gerçekleştirdiği koşu serüveninin Türkiye ayağı, 30 Temmuz Cumartesi günü Belgrad Ormanı Neşetsuyu Parkı’nda gerçekleştirildi.  Allianz Dünya Koşusu’nda tüm dünyadan 12 bini aşkın Allianz çalışanı yer aldı.

600 bin Euro toplandı

1,4 milyon kilometrenin üzerinde bir mesafe kat ederek dünyanın etrafında 34 turu tamamlayan çalışanlar, Arjantin, Avusturya, Çin, Kolombiya, Hırvatistan, Almanya, Endonezya, Fildişi Sahili, Lüksemburg, Meksika, Suriye ve Tayland’dan oluşan 12 ülkede çocuk köyü projeleri için 600 bin Euro topladı.

Rekorlara da sahne olan Allianz Dünya Koşusu, 90 gün boyunca tek takım olarak elde edilen başarı ile “Bir grup tarafından koşulan en uzun mesafe” rekorunu kırdı. Dünya çapındaki etkinlik süresince çekilen fotoğraflar da “En uzun fotoğraf serisi” dalında Guinness Dünya Rekorunu kırmak için kullanıldı.

Allianz Türkiye’den hem küresel hem yerel destek

Allianz Dünya Koşusu’nun Türkiye ayağına katılan 70’i aşkın Allianz Türkiye çalışanı ise bir yandan Allianz’ın dünya rekoruna ve SOS Çocuk Köyleri’ne verdiği desteğe katkı sağlarken, diğer yandan Türkiye’den seçtikleri sivil toplum kuruluşlarına bağış yapılmasını sağladı. Destek verilen kuruluşlar arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Bolluca Çocuk Köyü, Buğday Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ve Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) yer aldı.

Türkiye’deki STK’lara 10 bin TL bağış

Belgrad Ormanı Neşetsuyu Parkı’nda gerçekleştirilen koşuya Allianz Türkiye Hayat ve Emeklilik şirketleri Genel Müdürü Taylan Türkölmez, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turul, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel, Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ersin Pak, Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bülent Eriş, Hukuk Genel Müdür Yardımcısı Şebnem Karaduman katıldı. Etkinliğin ardından sivil toplum kuruluşlarına toplam 10 bin TL bağış yapıldı.

“Allianz, sigortacılıktan gelen yeteneklerini sosyal sorunların çözümüne adıyor”

Allianz Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Allianz dünya çapında sigortacı ve yatırımcı olarak uzun vadeli düşünme ve planlama yeteneğini sosyal sorunların çözümüne destek olmak için kullanmaya çalışıyor. SOS Çocuk Köyleri ile işbirliği ve Allianz Dünya Koşusu da bu yaklaşım içerisinde hayata geçirildi. Biz de Allianz Türkiye ailesi olarak hem bu küresel hedefe katkıda bulunmaktan hem de Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlamaktan büyük memnuniyet duyduk” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER