23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Sürdürülebilir bir dünya için çöp topladılar

MetLife, yaşanabilir bir çevre sunmak adına EMEA bölgesi genelinde “Büyük EMEA Çöp Toplama” etkinliği düzenledi. İlki Türkiye’de gerçekleştirilen etkinlikte, MetLife Türkiye gönüllülerinin katılımıyla ormanlık alanda çöp toplandı.

Dünya genelinde 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife, Türkiye pazarına girdiği 2012 yılından günümüze kadar müşterilerine değer katmak için çalışmalarını sürdürürken, şirket için en önemli başarı kriterinin sürdürülebilirlik olduğunun altını çiziyor.

Büyük EMEA Çöp Toplama etkinliği

Daha çevreci bir dünya için sorumlu bir şekilde yatırımlarını sürdüren, aynı zamanda tüm paydaşlarına değer sunan MetLife, atıklardan arındırılmış yaşanabilir bir çevre sunmak adına EMEA bölgesi genelinde “Büyük EMEA Çöp Toplama” etkinliği düzenledi. Etkinlik, MetLife Türkiye gönüllülerinin katılımıyla ormanlık alanda yapılırken gönüllüler 3 saat boyunca başta tek kullanımlık plastikler olmak üzere, plastik poşetler, plastik şişeler, plastik kapaklar, kahve kupaları, ambalaj kutuları, kumaş parçaları, izmarit, fast food kutuları, cam şişeler, gazete kağıtları ve teneke kutu gibi birçok atığı toplayarak doğadan temizlediler.

Her şey sürdürülebilir bir dünya için

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1625520309_2021_06_25_13.05.37__1_-855x641.jpg

Büyük EMEA Çöp Toplama etkinliği hakkında konuşan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “MetLife olarak sürdürülebilir kalkınma çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda EMEA bölgesinde bu yıl düzenlenmeye başlayan Büyük EMEA Çöp Toplama etkinliğinin ilkini ülkemizde gerçekleştirdik. Gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek nesillere örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi. MetLife Türkiye çalışanları bireysel olarak da Temmuz sonuna kadar bulundukları illerde bireysel çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirerek EMEA genelindeki etkiyi artıracaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER