23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

TARSİM: Çiftçilerimizin günü kutlu olsun

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Tarım, bugün tüm dünyada stratejik sektörler arasında yerini almaktadır. Ülkemiz, AB’nin 1’inci, dünyanın ise 7’inci büyük tarımsal ekonomisine sahiptir. 30’dan fazla ürünün üretiminde dünyada ilk 5’te yer alarak; bin 700 farklı tarımsal ürünü, 199 ülkeye ihraç etmektedir. Bu anlamda, dünyada söz sahibi olan ve küresel ölçekte rekabet edebilen, güçlü ülkelerden birisidir. Ayrıca tarım, üretim ve hizmet sektörlerine girdi temin eden bir konumdadır.”

Bir gün değil her gün

“Tarımsal üretimdeki fiziksel zorluklara, meteorolojik hadiselere ve çeşitli risklere rağmen, üstün gayret göstererek faaliyetlerini sürdüren; yaşamımıza devam edebilmemiz için en temel ihtiyaçlarımızdan biri olan gıdayı bizlere sunan çiftçilerimizin; yılda sadece bir gün değil, her gününde yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Üreterek, emek vererek, ülkemize değer katan yürekli çiftçilerimize bu meşakkatli ve onurlu mesleği icra ettikleri için şükranlarımızı sunuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER