TARSİM eksperleri performans sınavına girecek

0
29

SEGEM,  18 Şubat 2017 tarihinde Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) eksperlerine yönelik bir Performans Değerlendirme Sınavı düzenleneceğini açıkladı.

SegemSigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) eksperi olarak faaliyet gösteren eksperlere yönelik “Performans Değerlendirme Sınavı” düzenleneceğini duyurdu.

18 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek olan sınava 20 Ocak 2017 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Başvuru ücretinin 120 TL olduğu sınav için giriş belgeleri, 13-18 Şubat tarihleri arasında SEGEM’in internet sitesi üzerinden alınabilecek.

Bu şartları taşıyanlar katılabilecek…

Sınav, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Erzurum, Giresun, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Şanlıurfa olmak üzere 11 ilde gerçekleştirilecek. Sınava, yalnızca ‘Performans Değerlendirme Sınav Kılavuzu’na göre aşağıdaki şartları taşıyan eksperler katılabilecek. Bu şartlar şöyle sıralanıyor:

  1. Sınava sadece, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ruhsat verilen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde tutulan Tarım Sigortaları Havuz Eksper Listesi’ne kayıtlı ve en az iki yıl ve üzeri, şifre tanımlaması yapılmış olan, halen aktif durumda görev alabilen Bitkisel Ürün ve Hayvan Hayat Sigortaları eksperleri katılabilecek.
  2. Sınava katılacak eksperlerin, en az iki yıldır aktif görev yapmaları zorunlu. Bu bakımdan sınavın yapılacağı tarih itibarıyla en az iki yıl aktif görev yapan 16. Dönem Eksper Eğitimi ve öncesi kurslardan geçen eksperler sınava katılabilecek.

İlgili listeye kayıtlı olsa bile; eksper kurs dönemine bakılmadan, farklı nedenlere bağlı olarak pasif konumda olan ve görev yapmayan eksperler sınava dahil edilmeyecek.

  1. Dönem Eksper Eğitim kursuna katılmış eksperlerin tamamı ile 16. Dönem Eksper Eğitimi ve öncesi eksper kurslarından geçmiş olsa dahi, sınav tarihi itibarıyla aktif olarak en az iki yıl görev yapmayan eksperlerin başvurusu kabul edilmeyecek. .
  2. Eksperlerin sınava, Tarım Sigortaları Havuz Eksper Listesi’ne kayıtlı oldukları branş bazında girmeleri zorunlu olup, her iki branşta da (bitkisel ürün, hayvan hayat) listeye kaydı bulunan eksperlerin tek bir branş seçerek başvuruda bulunması gerekiyor. Sınav kitapçıkları, bitkisel ürün, hayvan hayat ve zooteknist ana başlıklarında hazırlandı.

Sınava başvuracak adaylar, http://www.segem.org.tr/TarsimSorgu.asp adresinde yer alan TARSİM Performans Sınavı Sorgulama ekranından, sınava katılmaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz