29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

TARSİM’den uyarı: Kayısı için sigortanın tam zamanı!

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM)’den yapılan açıklamada, Türkiye genelinde kayısı ürünü için poliçe tanzimlerinin Şubat ayı sonunda sona ereceği belirtildi.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), tarafından yapılan açıklamada, üreticilere Türkiye genelinde kayısı ürünü için poliçe tanzimlerinin şubat ayı sonunda sona ereceği belirtilerek, “Yüzde 67’ye varan devlet desteğinden faydalanmak ve Tarım Sigortaları’nı yaptırma konusunda geç kalmayın” denildi. Açıklamada üreticilerin “Kayısı” ürünü için son günü beklemeden ve bir an önce sigorta yaptırmaları gerektiğinin vurgulanırken, öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olunması ya da kaydın güncellenmesi gerektiği, sonrasında ise Tarım Sigortası poliçesi düzenlemeye yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla, sigortanın kolaylıkla yaptırılabileceği bildirildi. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

Poliçe son kabul tarihlerini tarsim.gov.tr‘den öğrenin

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de küresel ısınmanın yol açtığı iklim değişikliği nedeniyle, doğal afetlerin ve çeşitli risklerin frekansı ve şiddeti her geçen gün artmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde aniden ve şiddetli bir şekilde yaşanan sel-su baskını, hortum, dolu, vb. felaketler neticesinde, ürünler ve seralar ciddi düzeyde zarar görmüş, hepimizi derinden yaralayan can kayıpları yaşanmıştır. Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; üreticilerin, tarımsal üretimlerini kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmeleri ve gelir kayıpları yaşamamaları için tek güvence TARSİM’dir.

Şimdi vakit kaybetmeden poliçe son kabul tarihlerini tarsim.gov.tr üzerinden takip ederek, yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla kayısı ürününüzü, dolu, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, sel-su baskını risklerinin neden olduğu miktar kaybı ile dolu riskinin neden olduğu kalite kaybına ve bu risklere ilave olarak don riskinin neden olduğu miktar kaybına karşı sigortalatınız. Ayrıca meyve ağaçlarınızı, dolu, fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan ile sel-su baskını, kar ağırlığı, taşıt çarpması risklerine karşı; meyve bahçelerinizi dolu, dolu ağırlığı, fırtına, hortum, deprem, yangın, sel-su baskını, taşıt çarpması risklerine karşı Tarım Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER