19 Ağustos 2022, Cuma
spot_img

Teknik personel zorunluluğu kalktı. Kararı nasıl buldunuz?

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin (SAİK) 30.10.2018 tarihli kararı ile Tüzel kişilerde ve şubelerde teknik personel zorunluluğunu kaldırdı. Siz teknik personel zorunluluğunun kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sigorta acentelerinde teknik personel zorunluluğunun kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sonuçları göster

Not: Geçtiğimiz hafta TÜSAF da konuyla ilgili bir açıklama yayınlamıştı.

6 YORUMLAR

  1. Bunu Sayın SAİK Başkanı hangi sebepten dolayı yürürlükten kaldırılması için teklifte bulunduğunu anlamakta zorlanıyoruz.Acaba seçim vaadi miydi?

  2. Saik Başkanının böylesine akıl almaz bir kararı neden gün yüzüne çıkardığını kestirmek zor. Biz taşra acenteleri kırk kanaat paza kazanmaya çalışırken Tüzel kişilik acentelerde teknik personel zorunluluğunun neden kaldırıldığını anlayamıyoruz.Yapılan hatanın bir an önce telafi edilmesi gerekmektedir.Eğer ki kaldırılmaz ise saik seçimlerinin kazanılması için şartlı anlaşma mı idi

  3. Tam tersi şubesi bulunan işletmeler için şubelere ekstra müdür zorunluluğu kalkmalıydı ve ana merkezin tek müdürü bunlardan sorumlu tutulmalıydı , eğer gerek görürse müdür şubelere müdür yardımcısı yada 2.müdür atayabilirdi . ben şimdi arka mahalleme şube açmak istiyorum müdür mü arayacağım tırım tırım teknik personelimi koyarım bende denetlerim. hee uzakta mı şubem gerek görüyorsam 2.müdür yada müdür yardımcı atarım o benim elimde olmalı

  4. Tek başına çalışıp tek kişilik şahıs şirketleri için gayet normal ve güzel bir uygulama olarak kabul edilebilir. Ancak şubecilik sistemi ile mantar gibi çoğalan şubecilerin öününü açmak için çıkarılan ve şahıs acentelerini bitirmeye yönelik bir uygulama olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER