TOSEF’ten yerli parça kullanımına destek

0
79

TOSEF Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, yüzde 20 yerli parça kullanma zorunluluğu getiren yönetmeliğe destek verdiklerini açıkladı.

Tüm Oto Servisleri Federasyonu (TOSEF) Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, yüzde 20 yerli parça kullanma zorunluluğu getiren yönetmeliğe destek verdiklerini açıkladı. Ünaldı, “TOSEF olarak yedek parça kullanma oranını daha da yukarılara çıkarmak hedefimiz olmalı. Hedefi yukarı taşımak için TOSEF Üye servislerinin yedek parça değişim istatistiklerini yerli imalatçılarla paylaşmayı ve sürümü olan yüksek maliyetli ithal parçaların üretilmesi için işbirliği yapacağız” dedi.

Tüm Oto Servisleri Federasyonu’ndan (TOSEF), araç onarımlarına yüzde 20 asgari yerli parça kullanma zorunluğu getiren yönetmeliğine destek… TOSEF Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı, kararı gönülden desteklediklerini belirterek, “Zorunluluğumuz olmamasına rağmen oranı bu oranı daha yukarıya çıkarmaya çalışacağız” dedi.

TOSEF Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı

Otomotiv bakım ve onarım sektörü olarak ithal edilen otomobillerin yedek parçalarının ithalatından dolayı milyarlarca liralık kaynağımızın yurt dışına gitmesini üzüntü ile izlediklerini belirten Ünaldı; “Böyle bir dönemde sigorta sektörüne yönelik olarak çıkarılan bu yönetmeliği ayakta alkışlıyoruz. TOSEF olarak desteğimizi; yönetmelikte belirtilen yüzde 20’lik yerli yedek parça kullanma zorunluluğunun bizi bağlayıcılığı niteliği olmamasına rağmen; hedefi yükselterek yerli yedek parça kullanma oranını yüzde 30 seviyesine çekmeye çalışarak göstereceğiz” diye konuştu

Vatandaşlık görevi

“Bu hedef çalışmamız hem en önemli iş ortaklarımız olan Sigorta Şirketlerinin maliyetlerini azaltmak anlamında destekleyecek hem de yerli sanayimizi güçlendirecektir” diyen Ünaldı şunları söyledi:
“Yerli imalatı desteklemeyi vatandaşlık görevi olarak görüyoruz. Yerli sanayimizi güçlendirme ve destekleme anlamında da ilgili kuruluşlar ile hızlı temas kurarak; işbirliği önerilerimizi kendilerine ileteceğiz. Yerli üretimi desteklemek ve kaynaklarımızı içeride tutarak ekonomimizi güçlendirmek için; böylesine önemli bir kararın çıkmasında emeği bulunan tüm kurum; kuruluş ve şahısları ve özellikle Hazine Müsteşarlığı yetkililerini tebrik ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz