23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

TÜSAF, trafik komisyonlarında artış olacağını duyurdu

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), trafik branşı komisyon oranlarında önümüzdeki günlerde artış olabileceğini duyurdu.

Artışın havuz poliçelerinde mevcut tutarın yüzde 25’i; diğer poliçelerde ise mevcut tutarın yüzde 20’si kadar olacağı öngörüldü. TÜSAF Yönetim Kurulu’nun federasyonun Facebook hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyle:

[quote color=”#111111″ bcolor=”#933e1f”]“Değerli Meslektaşlarımız,
Mevcut gelirlerimizin en önemlilerden trafik Branşı komisyon oranlarımız malum nedenler ve oluşan süreçte ciddi düşmüştü.
Dönem dönem yaptığımız çalışmalarla bu gelirlerin eski oranlarına ulaşması için çaba sarf ediyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda,
Asgari oranlarda önümüzdeki günlerde bir değişiklik olacağını, istediğimiz talep ettiğimiz eski oranlarda olmasa bile,
Mevcut oranlarda tahmini olarak havuz poliçelerinde mevcut tutarın yüzde 25’i kadar, diğer poliçelerde ise mevcut tutarın yüzde 20’si kadar artacağını bildirmek istiyoruz.
Not: İlgili oranlar artış oranlarıdır. Direk oranlar değildir.”[/quote]

Sektör kulislerine sızan bilgilere göre de , Trafik Sigortası’nda havuzdan kesilen poliçelerde komisyonların yüzde 10, diğer komisyonun isi yüzde 12 olabileceği ve bu uygulamanın Temmuz ayından itibaren yürürlüğe gireceği iddia ediliyor.

SİGORTAMEDYA

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER