23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Trafik sigortası bilgileri artık e-Devlet’te

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, trafik sigortası bilgilerine e-Devlet üzerinden ulaşılabileceğini söyledi. Turhan, “Vergi borcu, trafik cezası, muayene, sigorta bilgileri de e-Devlet’ten sorgulanabilecek” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, e-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcı sayısında 40 milyon olan yıl sonu hedefinin, 1 Aralık itibarıyla aşıldığını belirtti. Turhal, “e-Devlet’te 4 binden fazla elektronik hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu yıl toplam hizmet kullanım sayısı, 2.5 milyara ulaştı” dedi.

Bakan Turhan, 41 milyon 113 bin 762 kayıtlı e-Devlet Kapısı kullanıcısının yüzde 63’ünün erkek, yüzde 37’sinin kadın olduğunu belirtti. Gelecek yılda da e-Devlet’e hizmet entegrasyonlarının hızla devam edeceğine dikkati çeken Turhan, Turhan, e-Devlet Kapısı’yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Hızla devam edecek

Bakan Turhan şunları söyledi: “e-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcı sayısında 40  milyon olan yıl sonu hedefimizi, 1 Aralık itibarıyla aştık. e-Devlet Kapısı’nda 4 binden fazla elektronik hizmeti kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bu yıl toplam hizmet kullanım sayısı, 2 milyar 527 milyon 133 bin 163’e ulaştı. 2019’da e-Devlet Kapısı’na hizmet entegrasyonlarımız hızla devam edecek. Gelecek yıl kullanıcıların araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene, trafik sigortası e-devlet bilgileri gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki bilgilere tek bir  hizmet üzerinden erişebilecek.”


Bu hizmetten faydalanmak için, kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmak gerekiyor.

  • e-Devlet Şifresi
  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza
  • T.C. Kimlik Kartı
  • Banka
SİGORTAMEDYA

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER