1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

TSB, hak sahiplerini uyardı

bes_paraTürkiye Sigorta Birliği (TSB) gazeteye verdiği ilanla ödenecek prim ve tazminat tutarlarında zaman aşımına uğrayan alacakları olanları uyardı. ‘Paranız Bizde Kalmasın’ başlığıyla yayınlanan ilanda, TSB üyesi sigorta ve emeklilik şirketleri ile özel kanun hükümleri dahilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlar tarafından hak sahiplerine ödenmesi gereken her türlü prim ve tazminat tutarlarında zaman aşımına uğrayanaların, şirket ve kurumların web adresleri aracılığıyla 31 Mayıs 2014 tarihine kadar sorgulama yapabilecekleri belirtildi.
Sorgulama, TC Kimlik numarasıyla; TC kimlik numarası bilinmeyen kişiler için ad,soyad ve doğum tarihi ile alacağın bulunduğu şirket bazında yapılabiliyor. Ayrıca tüm şirketler nezdinde zaman aşımına uğrayan alacak bilgilerinin toplandığı Güvence Hesabı web sitesi üzerinden genel sorgu da yapılabiliyor.
Zaman aşımına uğramış alacaklarla ilgili olarak, alacağın doğduğu şirkete 15 Haziran 2014 tarihine kadar başvurulmaması halinde ise bahse konu alacak Güvence Hesabı’na devredilecek.

TSB Gazete Ilan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER