29 Mayıs 2022, Pazar
spot_img

Türkiye Sigorta Birliği: Mağduriyetler hızla giderilecek

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketi ile aldığı tavsiye kararlarını açıkladı.

“Bartın, Kastamonu ve Sinop illerimizde meydana gelen sel felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” diyen Türkiye Sigorta Birliği, bölgede meydana gelen sel ve su baskınlarının yol açtığı hasarlara ilişkin, tazminat ödeme sürecinin hızlandırılarak mağduriyetin bir an önce giderileceğini açıkladı. Tavsiye niteliğinde alınan kararlar şöyle sıralandı:

  • Zararların bir an önce giderilebilmesi, sektöre yönelik oluşabilecek olumsuz algının önlenebilmesi ve yaşanan olağan üstü durum göz önüne alınarak, hasar tazmin sürecinin hızla işletilebilmesi adına, evrak temin sürecinde sigortalılara gerekli kolaylığın sağlanarak sürecin hızlandırılması tavsiye edilmektedir.
  • Oluşan zararın kapsam dahilinde olduğu tespit edildikten sonra izlenmesi gereken hasar prosedürleri sonuçlanana kadar şirketlerin kendilerinin belirleyecekleri bir oranda avans ödemesi yapılması tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER