16 Ekim 2021, Cumartesi
spot_img

Türk Nippon, yurtdışı seyahatlerde Covid-19 teminatı veriyor

Sigortalıların seyahatlerini güvence altına almak için Seyahat Sağlık Sigortası ürününe, yurtdışı seyahatleri için Covid -19 teminatını ekleyen Türk Nippon Sigorta, sigortalı bireylerin acil sağlık problemlerini ve olası risklerini teminat altına alıyor.

SİGORTAMEDYA-ÖZEL

Kontrollü normalleşme süreci ve aşılanma oranlarının artması ile 2021 yılı yaz aylarında turizm yeniden hareketlenirken, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası yapılması önemli hale geldi. Türk Nippon Sigorta da sigortalıların seyahatlerini güvence altına almak için Seyahat Sağlık Sigortası ürününe yurtdışı seyahatleri için Covid-19 teminatını ekledi. Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu tarafından verilen bilgilere göre şirket, sigortalılarının ve sigortalı adaylarının yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde karşılaşabileceği acil sağlık problemlerini ve olası riskleri teminat altına alıyor.

Bagaj kaybına da güvence

Türk Nippon Sigorta, Seyahat Sağlık Sigortası kapsamında, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, yaralanma veya hastalık nedeniyle sigortalının nakli, taburcu olduktan sonra daimi ikâmetgaha nakil, sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin konaklaması ve evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati gibi gerçekleşebilecek olası risklere karşı teminat sağlıyor.

Ayrıca bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırması, tarifeli bagaj kaybı, gecikmeli bagaj, kanuni işlemlerle ilgili kefalet, ilaç gönderilmesi organizasyonu ve acil mesajların iletilmesi gibi durumlarda da Seyahat Sağlık Sigortası ürününü alan sigortalılara güvence sağlıyor.

Türk Nippon Sigorta’dan 2 bin fidan bağış

28 Temmuz Çarşamba günü Türkiye’nin birçok ilinde başlayan hem doğaya hem ormanda yaşayan canlılara hem de o bölgelerde yaşayan vatandaşlara çok büyük zararlar veren orman yangınları sebebi ile TEMA Vakfı tarafından başlatılan “Yeniden yeşerteceğiz” kampanyasına Türk Nippon Sigorta’dan 2 bin fidan bağışı ile destek geldi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan   Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Ormanlar sürdürülebilir yaşamın en önemli öğelerinden biri.

Ormanlarımızın eski haline gelmesi gelecek nesillere daha güzel, sürdürülebilir bir dünya bırakmak adına kampanyaya destek olarak yanan bölgelerimizi yeniden yeşertebilmek için 2.000 adet fidan bağışında bulunduk.

Şirketimizin en önem verdiği konulardan biri olan sürdürülebilirliği iş süreçlerimize entegre etmenin yanında doğa ve çevreyi koruyan adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi. Türk Nippon Sigorta çalışanları da Ege ve Akdeniz Bölgelerini etkisi altına alan orman yangınları konusunda neler yapılması gerektiğini anlatan ‘Yangın Bilinçlendirme Eğitimi‘ne katıldı. Eğitimde, yangın gönüllüsü olmak ve ileride yaşanabilecek yangınlarda, yangın ekiplerine daha bilinçli destek olma konusunda bilgiler alan Türk Nippon Sigorta çalışanları ayrıca yangın esnasında neler yapılması gerektiği ile ilgili de eğitici ve öğretici bilgiler aldılar.

Ferdi kaza kampanyasının 1’incisi Kotra Sigorta ödül aldı 

Türk Nippon Sigorta’nın düzenlediği ferdi kaza kampanyası sonuçlandı. Satış kanalları genelinde kampanyanın birincisi Kotra Sigorta Aracılık Hiz. Ltd. Şti. oldu. Acenteye birincilik ödülü olan iPhone 12 cep telefonunu Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER