1 Temmuz 2022, Cuma
spot_img

Turkcell dijital sigortacılık ekosisteminin gelişmesine öncülük edecek

Turkcell dijital sigortacılık ekosisteminin gelişmesine öncülük edecek – Turkcell, dijital finansal hizmetler stratejisi kapsamında grup şirketlerine bir yenisini daha ekledi. Teknoloji ve sigorta sektörünü buluşturmayı hedef alan Turkcell’in yeni dijital sigorta şirketi, dijital deneyim odaklı iş modeli ve sunacağı veriye dayalı ürünlerle müşterilerin sigorta teknolojilerindeki yenilikçi hizmet ve uygulamalara hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlayacak. 

Dijital finansal hizmetler stratejisinin bir sonraki adımı dijital sigorta şirketi ile teknoloji ve sigorta sektörünü bir araya getiren Turkcell, kalitesi, güvencesi ve sunduğu uçtan uca dijital deneyim sayesinde sektördeki en yenilikçi çözümleri müşterileriyle buluşturacak. 

Müşterilerin sigorta teknolojilerindeki en yenilikçi uygulamalara ve dijital sigorta hizmetlerine hızlı, kolay ve güvenli şekilde erişmelerini sağlayacak sistem, üstün müşteri deneyimine odaklanarak müşterilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetlerden en doğru zamanda faydalanmasına ve süreçlerin dijitalleşmesine imkan verecek. Şirket, ayrıca Türkiye’deki dijital sigortacılık ekosisteminin gelişimine ve globalleşmesine de katkı sunacak. Şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlanmasının ardından ruhsat başvuru hazırlıkları yürütülecek.

Sigortayı herkes için basit ve ulaşılabilir bir çözüm haline getiriyoruz

Dijital sigorta şirketi hakkında konuşan Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz, “Bu yeni girişimimiz, Turkcell’in dijital finansal hizmetler stratejisi kapsamında, kapsayıcı ödeme platformumuz Paycell ve teknolojik finansmanın öncüsü olan grup şirketimiz Financell kadar heyecan verici ve gelecek vadeden bir alan. Bugün mevcut Turkcell Sigorta acenteliğimiz ile mevcutta yılda 1,5 milyon adet poliçe düzenlenmesini sağlayarak müşterilerimizi farklı risklere karşı güvence altına alıyoruz. Şimdi de sigortayı herkes için basit, kolay anlaşılır ve kolay ulaşılabilir bir çözüm haline getirerek, pazarı veriye dayalı yenilikçi ürünlerle daha da büyütmeyi, sektöre yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyoruz. Turkcell Sigorta acenteliği ile temellerini attığımız dijitale dayalı satın alma ve ödeme deneyimlerini; fiyatlama, ürün tasarımı, risk değerlendirme, hasar, satış sonrası hizmet gibi diğer tüm alanlara yayarak Turkcell markasını sigorta sektörünün dijital referans noktalarından biri haline getirmek istiyoruz. Şimdi ülkemizin dijitalleşmesinde sigorta sektöründe de öncü olma zamanı. Turkcell olarak Türkiye’nin dijitalleşmesine olan katkımızı sigorta alanına da yansıtacak olmaktan dolayı ayrıca mutluyuz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER