30 Kasım 2021, Salı
spot_img

Motorlu Taşıt Büroları İstanbul’da buluştu

Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu İstanbul’da uluslararası önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu İstanbul’da uluslararası önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyor. Büronun üyesi olduğu 47 üyeden oluşan Council of Bureaux’un Plaka Anlaşması Dışındaki Üye Ülkeler Büroları Toplantısı( Non-Multilateral Agreement) 21 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Fairmont Quasar‘da gerçekleştirildi.

Toplantının açık bölümü, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu Müdürü Mehmet Akif Eroğlu, Büro Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Duman, TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı, COB Genel Sekreteri Greet Flore ve COB Başkanı Sandra Schwarz’ın konuşmalarıyla başladı.

Toplantıdan bazı notlar;

Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu Müdürü Mehmet Akif Eroğlu ;

Azerbaycan ile sahte sertifikaları önlemek için bir proje geliştiriyoruz. İki büro arasında karşılıklı işbirliği yapılacak hususlar görüşülerek “mutabakat zaptı imzalamaya” (MoU) karar verildi.

Büro Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Duman;

Reasürans piyasaları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Üyelerimizin iflası doğrultusunda destek sağlayarak üyelerimizin yanında olacağız…

Gerek Büromuz gerek Türkiye Sigorta Birliği (TSB) attığı önemli adımlarla, bu zorlu pandemi döneminde sigortalının bir nebze de olsa yanında oldu.

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Özgür Obalı;

Hedefimiz sigorta sektörünü görünür kılmak.

Özgür Obalı

Hedeflerimiz;

1.Sektörün büyümesi
2.Kamu yararına inisiyatif almak
3.Ürün çeşitliliğini arttırmak
4.Müşterilerin isteklerine kulak vermek

COB Başkanı Sandra Schwarz;

Türkiye, Konsey’de çok aktif, iyi çalışıyor. Üyeler arasındaki işbirliği önemli. Sahte yeşil kartlarla mücadele edeceğiz.

Danimarka’daki Sigorta şirketleri iflaslarına atıfta bulunan Schwarz bunun hasar ödemlerini dikkate almadan şirketlerin primleri düşük tutmaları olduğunu söyledi.

COB Genel Sekreteri Greet Flore;

Üye ülke sayısı artıyor. Azerbaycan katıldı. Ermenistan ve Gürcistan da katılabilir.

Kağıttan dijitale geçme üzerinde çalışıyoruz. Bu şirketlerin maliyetlerini düşürecek.

COB Genel Sekreteri Greet Flore ve COB Başkanı Sandra Schwarz’ın konuşmalarıyla kapalı oturuma geçilecek ve yurt dışı üyeler ile toplantılar gerçekleştirilecek.

Mehmet Akif Eroğlu toplantı sonrası Sigorta Ekranı mikrofonlarına konuştu:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER