18 Eylül 2021, Cumartesi
spot_img

Türkiye Sigorta Grubu’nun yönetiminde sürpriz değişiklik

Kamuya ait sigorta ve hayat/emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle Eylül ayı itibarıyla; faaliyete geçen Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik şirketlerinin üst yönetiminde sürpriz değişiklikler yaşandı. Atilla Benli, iki şirketin de genel müdürlüğünü yürütecek.

Kamuya ait sigorta ve hayat/emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle eylül ayında faaliyete geçen Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’n üst yönetimlerinde sürpriz değişikler yaşandı. Birleşme ile birlikte sigorta sektörünün hem elementer sigortacılık hem de hayat ve emeklilik alanında pazar lideri olan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik üst yönetim kadrosunda yaşanan değişiklik için yapılan açıklamada; “Üst yönetim kadrosu yalın; çevik ve etkin çalışma prensipleri doğrultusunda yenilendi” ifadesi kullanıldı. Öte yandan gerçekleşen üst düzey yönetim değişikliği ile Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü görevini; Atilla Benli yürütmeye devam edecek.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Atilla Benli

Karayazgan danışman olarak devam edecek

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Alper Karayazgan, Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Cenk Kurt, Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emre Bayram, Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Atakan Bektaş ve Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Hakan Muştu ise icrai görevlerinden ayrılarak şirkette danışman olarak görev yapacak.

Faruk Gökçen görevinden ayrıldı

Türkiye Hayat Emeklilik Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Faruk Gökçen ise yapılan üst yönetim değişikliği sonucu görevinde ayrılırken, Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığına; Mali İşler Direktörü olarak görev yapan  Murat Süzer atandı. Türkiye Sigorta Teknik ve Hasar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Remzi Duman ise bu görevlerine ek olarak Sağlık Sigortaları biriminin de sorumluluğunu üstlendi.

Öte yandan açıklamada Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik üst yönetiminde gerçekleşen değişikliklerin Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundaki (SEDDK) gerekli prosedür tamamlandıktan sonra yürürlüğe gireceğine dikkat çekildi.

Yeni görevlendirmeler açıklandı

Şirketten yapılan açıklamada diğer görevlendirmelerle ilgili ise; “Strateji ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Bilal Türkmen, bu görevlerine ek olarak; Türkiye Hayat Emeklilik Teknik ve Operasyon sorumluluğunu da üstlenecek. Türkiye Sigorta Pazarlama ve Bankasürans Satış Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Karakaya; Acenteler ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacaktır. Türkiye Hayat Emeklilik Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan, Bankasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenecek. Türkiye Hayat Emeklilik Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Güray Çelik;  Banka Kanalı Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacaktır” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER