27 Ocak 2021, Çarşamba

TÜSAF: Bankalarla iş yapmamız zorunlu hale getiriliyor

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF), “Bankalara iş yapmamızı zorunlu hale getirilmesi için anlaşma yapılıyor” diyerek “Esefle kınıyoruz” başlığı altında açıklama yaptı.

TÜSAF Yönetim Kurulu’nun imzasıyla TÜSAF’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklama şöyle:

“Bir meslek örgütü düşünün rakibi olan bir dağıtım kanalına zorunlu olarak iş yapmayı meslektaşlarına zorlasın… Kabul edilir gibi değil! Evet, yanlış duymadınız!”

“En büyük rakiplerimizden olduğu her platformda söylenen BANKALARA iş yapmamızı zorunlu hale getirilmesi için anlaşma yapılıyor.”

“Fibabanka paketinden yararlanmak için FiBABANKA KANALIYLA Fibaemeklilik’ten BES yapmazsanız ilgili paket imkânlarından; en önemlisi teminat mektubundan yararlanamıyorsunuz.”

“Bizler, bankalar sigortalılarımızı bu tip zorlamalarla alıyor diye şikayet ederken; Meslek örgütümüz bize bankadan BES sözleşmesi yaptırmaya zorluyor.”

Hatırlatma ve bilgilendirme

“2017 yılı ortalarında TÜSAF Fibabanka ile yapmış olduğumuz finansal paket anlaşmasından yüzlerce meslektaşımız yararlandı; komisyonsuz teminat mektupları aldı, ücretsiz havale ve eft uygulamasından yararlandı; 1 yılı aşan sürecin sonunda değişen finansal süreçte birtakım sıkıntılar yaşadık. Bilgi verilmeden alınan kesintiler, tarafımıza ulaşan geri dönüşlerden sonra geri iadeleri yapıldı. Bu son 6 aylık süreçte bu durumun düzeltilmesi için birçok kez iletişime geçtik, mevcut piyasa koşullarında belli imkanlarla revizyon yapılması gerektiğini bildirdik. Bu süreçte başka bankalarla görüştük, Ziraat Bankası’yla 2018 yılı sonu itibariyle anlaşma taslağı hazırlandı. Ancak banka, 2019 başında bu tip anlaşmaların tamamını iptal ettiğini iletince duyurusunu yapamadık.”

“Mayıs ayında Fibabanka’yla meslek örgütümüzün iletişime geçtiğini ‘Bizle de anlaşma yapar mısınız’ ifadesini kullandığını ve bankanın da buna onay verdiğini öğrendik.”

“Verdiğimiz tüm geri dönüşler, yaşanan problemler, çözüm yolları ve taleplerimizle önerilerimizin etkisi ile ilk önce tarafımıza gönderilen finansal paketi; Sigorta acentelerini banka kanalına üretim yapmayı zorlamayı kabul etmediğimizi bildirerek itiraz edip yayınlamadık.”

“Yazışmalar elimizde bulunmaktadır.”

“Mevcut durumu ve anlaşmayı meslektaşlarımızın takdirine bırakıyoruz.”

“Aynı bu projede olduğu gibi yine bizim TÜSAF – BP anlaşmasını duyurmamızdan sonra mevcut meslek örgütümüzün üyelerinden birinin BP ile görüşüp ‘Bizimle anlaşma yapın’ diyerek almaya çalıştığını da bilgilerinize sunarız.”

TÜSAF Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam -

SON EKLENEN HABERLER