30 Kasım 2021, Salı
spot_img

TÜSAF’tan acentelere can suyu olacak 4 asistans proje

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi, Sigorta Ekranı YouTube kanalından acentelerin gelirlerini artıracak 4 asistans projesini açıkladı. Büyükçelebi, “Kolay satılabilecek ürünler acentelerimize ek gelir olacak. Aynı zamanda sigortalıların önemli bir ihtiyacına da cevap verecek” diye konuştu.

SİGORTAMEDYA ÖZEL

SigortaMedya’nın YouTube kanalı Sigorta Ekranı’nda acenteleri yakından ilgilendiren bir program vardı. Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Genel Başkanı Murat Büyükçelebi, acentelere can suyu olacağını vurguladığı 4 farklı asistans projesini anlattı. Moderatörlüğünü Damla Özafşar’ın yaptığı programda Büyükçelebi’nin ilk cümlesi “TÜSAF olarak acentelerimize yeni bir vizyon getirmek istiyoruz” oldu.

“Hatırlanacağı üzere acentelerimizin finansal aracı olmaları için Findeks ürünlerinin satışı ile ilgili bir yetki almıştık” diyen Büyüykçelebi şunları söyledi: “Acentelerimiz Findeks ürünlerinin satışına başlamıştı. Şimdi de ihtiyaca uygun bir şekilde hem acentelerimizin sektörle ilgili tüm ürünleri satabilmesi; hem de vatandaşlarımızın tüm sigorta ihtiyaçlarını karşılayabilecek noktaya gelmesi için birtakım arayış içindeyiz. Bu konuda kendimize hep iyi partnerler seçmeye çalışıyoruz. Asistans ürünlerin satışıyla ilgili de belli bir noktaya geldik. Burada 2 tane amaç güttük. İlk olarak acentenin düşen ve bir türlü artırılmayan gelirlerini kendi çapımızda nasıl yükseltebiliriz diye baktık. İkinci olarak da konuyu sigortalıların ihtiyacı noktasında ele aldık.”

Dört farklı ürün ortaya çıktı

İlk amaçlarının acentelerin gelirlerini artırmak olduğunu söyleyen Büyükçelebi; “Bu amaçla dört farklı asistans paketi hazırladık. Covid-19 destek ürünü, trafik ikame araç ürünü, trafik asistans ürünü ve full asistans ürünü. Trafik asistans ürününde sadece trafik sigortası yaptırıp kasko yaptırmayan kesimi hedef seçtik. Türkiye’de 23 milyonun üzerinde araç var. Bu araçların sadece dörtte biri kasko ürününe sahip. Bu 17 milyon araç için çekme, çekilme ve kurtarma gibi ihtiyaçlar zaten mevcut. Biz içine mini onarımı da ilave ettik. Arıza sonucu çekme de bu kapsam dahilinde. Arıza olduğu zaman 20 yaşına kadar bir defaya mahsus çekilme hizmeti verebiliyoruz. Onun dışında da 3 defa çekme çekilme ihtiyacını karşılama imkânımız var” diye konuştu.

Büyükçelebi, “Trafik asistans ürününde mini onarım da çok önemli. Sigortalılarımız, mini onarım kapsamına giren hizmeti, trafik asistans ürünü ile alabiliyorlar. Ürün çok ucuz ve sigortalılar rahatlıkla alabileceği cinsten. Meslektaşlarımızın da para kazanabileceği bir ürün. Sigortalılar bu ürünü 95 liraya alabilecek, acentelerimiz de 25 lira gelir elde etme imkânına sahip olacaklar” diyor.

Sektörde ilk defa uygulanan bir sistem

Zorunlu trafik sigortalarında ikame araç hizmetinin olmadığına dikkat çeken Büyükçelebi, “Biz Trafik ikame araç ürününüzde ikameyi de işin içine soktuk. Sigortalılar yaklaşık 80 TL gibi bir rakamla 7 güne kadar ikame araç alma imkânı olacak. Burada ikame araç şartı onarımları 48 saati geçen ve 1500 liranın üzerinde hasarlar için. Bildiğim kadarıyla sektörde ilk defa uygulanan bir yöntem. Burada meslektaşlarımız 22.5 TL civarında bir gelir elde edecekler” diye konuştu.

Full asistans ürünü çok cazip

Büyükçelebi, “Full asistan ürününde de çekme-çekilme, mini onarım ve ikamenin tamamı yer alıyor. Bu ürünün fiyatı da 175 lira ve 47 TL’lik bir komisyonu var. Meslektaşlarımız zorunlu trafik sigortasında çok komik rakamlar aldıkları için bu paketlerdeki gelirler onlara can suyu olacaktır. Acentelerimize artı gelir sağlamak ve sigortalılara da bu ürünlerle kaskoyu düşündürmek gibi bir uygulama içerisine girmeye çalışıyoruz” dedi.

Covid testini karşılayan ürün

Covid-19 asistans ürünü ile 7/24 ambulans ve doktor danışma hizmeti verildiğini söyleyen Büyüykçelebi; “Ayrıca iki defa Covid-19 testi yaptırma imkânına sahip oluyorsunuz. 250 TL’ye yapılan testi bu ürünle iki defa ücretsiz yaptırabiliyorlar. Bu ürün fiyatı da 120 TL ve 30 TL acente komisyonu var” bilgisini paylaştı.

Acentelerimiz bu ürünlerin hepsini çok rahatlıkla satılabilir

TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi,  “Acentelerimizin bu ürünleri satabilmeleri için çok kolay bir ekran hazırladık” dedi. Büyükçelebi sistemi şöyle anlattı: “Google’a girip ‘axea partners’ yazdıklarında siteye üye olup girebilecekler. Ekran açıldığında çok kolay bir şekilde satış yapabiliyorlar. Bu ekran üzerinden acentelerimiz toplam alacakları komisyonu da görebiliyorlar. Bir hafta içerisinde komisyonları hesaplarına yatırılıyor. Bu ekrandan acente dışında satış yapılmıyor. Acentelerimizin ve sigortalılarımızın mutlu olabileceği bir paket geliştirdik. Para kazanmak isteyen acentelerimiz bu ürünleri rahatlıkla satacaktır. Bir sonraki süreçte bu ürünleri alıp kullanan sigortalılar kasko alma pozisyonuna da gelecek.”  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER