5 Ağustos 2021, Perşembe
spot_img

UMEM Kursiyerleri RS Servis’te hasar tatbikatı yaptı

Dördüncü dönem UMEM kursiyerleri, RS Servis’te yapılan hasar tatbikatına katıldı. Kursiyerlere eğitim, Sigorta Eksperi Mustafa Nazlıer tarafından verildi.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi’nin girişimleri ile başlatılan UMEM kurslarında dördüncü dönem kursiyerleri RS Servis’te hasar tatbikatı yapma fırsatı yakaladı.
ato (1)Eğitim öncesinde konuşma yapan ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Kemal Gazioğlu, “Sigorta sektörünün ve acentenin kendini ispat edeceği en önemli konu hasardır. Müşteri poliçesini satın alır, sizi hasarda test eder. Eğer hasara en kısa zamanda müdahale eder, en kısa zamanda hasarın sorunsuz ve eksiksiz ödenmesini sağlarsanız işte o zaman sizden iyi sigortacı yoktur” dedi.

UMEM kursiyerlerinin tatbikatta sigortalının hasar sonrası neler yaşadığını, tarafların nasıl hareket ettiğini görecekleri belirten Gazioğlu, “Bizlere bu imkanı sunan RS Servis Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Ünaldı’ya ve Sigorta Eksperi Mustafa Nazlıer’e çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Hasar tespit, onarım ve araç teslim süreçleri anlatıldı

Mustafa Nazlıer tarafından verilen eğitimde, hasarın meydana gelmesinden sonra aracın tamirhaneye çekilmesi, ekspere haber verilmesi, eksperin tamirhaneye intikali, hasarın oluşundaki faktörler, hasarın tespiti, onarımı ve aracın teslimi süreçleri anlatıldı. Ayrıca Nazlıer kursiyerlere, Türkiye’de ve dünyada eksperlik uygulamaları hakkında detaylı bilgi verdi. Eksperlik hakkında detaylı dokümanlar da hazırlayıp sunan Nazlıer, kursiyerlere hasar sonrası yaşanılan olaylar hakkında örneklemelerde bulundu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER