5 Temmuz 2022, Salı
spot_img

UMEM kurslarına start verildi

Acente teknik personeli yetiştirmek üzere UMEM projesi çerçevesinde açılan kursta eğitim verilmeye başlandı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Sigortacılık Meslek Komitesi’nin girişimleri ile UMEM projesi kapsamında açılan Acente Teknik Personel Kursu, 4 Ağustos 2014 tarihinde Ankara Ticaret Lisesi’nde başladı.

ATO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Kemal Gazioğlu ve Ferhat Kılıç, kursiyerleri 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü ziyaret etti. Kursiyerlere hitap eden Gazioğlu, “Sektörün sizlere ihtiyacı var. Bu kursu başarı ile bitiren sizlere iş garantisi sunuyoruz. Kurs süresince hep yanınızda olacağız, her hafta bir arkadaşımız sizi ziyaret edecek soru ve sorunlarınızla ilgilenecek” dedi. Gazioğlu, kursa 20 kişinin katıldığını ve çoğunluğunun üniversite mezunu olmasının sektör adına sevindirici olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Üniversitelerin muhtelif bölümlerinden mezun olanların sigortacılığa ilgi duymaları bizi memnun etti” dedi.

Ziyarette dünya ve Türkiye’deki sigortacılık uygulamaları hakkında bilgi veren Kılıç ise “Sizlerle tanışmaktan dolayı çok mutluyum. Sizleri kurs bitiminde yanımızda görmek istiyoruz, kurs süresince sektör ile ilgili kişi veya kurumlarla sizi tanıştıracağız. Hazine Müsteşarlığı, sigorta şirketlerinin bölge müdürlükleri ve acentelere ziyaretlerde bulunmanızı sağlayacağız. Kurs süresince sektörü size tanıtacağız ve sektördeki işleyişleri göstereceğiz” diye konuştu.

Kurslar, 19 Aralık 2014’te sona erecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER