29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Vakıf Emeklilik, Özcanlar Köfte ile İşveren Katkılı Emeklilik Sözleşmesi imzaladı

Vakıf Emeklilik ve Özcanlar Köfte arasında imzalanan sözleşmeyle Özcanlar Köfte’de işe yeni başlayan her çalışanın ve mevcut çalışanların geleceklerini Bireysel Emeklilik ile güvence altına alıyor

Mehmet Bostan-Mestan Özcan imza

Türkiye’nin önde gelen emeklilik şirketlerinden ve bir Vakıf Bank iştiraki olan Vakıf Emeklilik, Tekirdağ köftesi denince akla ilk gelen marka olan Özcanlar ile İşveren katkılı emeklilik Sözleşmesi imzaladı.

Temelleri 60 yıl önce atılan Özcanlar Köfte, tam hijyen şartlarında çalışan üretim tesisi, çiftliği, Tekirdağ, Çorlu ve İstanbul’da faaliyet gösteren 7 restoranı, toptan ve perakende et ve et ürünleri ile şarküteri ürünleri satışı yapılan 2 et marketi, ile müşterine hizmet veriyor. Vakıf Emeklilik ve Özcanlar Köfte arasında imzalanan sözleşme ile Özcanlar Köfte’de işe yeni başlayan her çalışanın ve mevcut çalışanların gelecekleri Bireysel Emeklilik ile güvence altına alınıyor.

bostanVakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 11 yaşını dolduran Bireysel Emeklilik sisteminin son yıllarda büyük bir hızla büyüme kaydettiğini hatırlatarak, çalışanların bağlılığını sağlamak için işverenlerin de sisteme olan ilgisinin büyük olduğunu vurguladı.

Bireysel Emeklilik Sisteminin Devlet Katkısı ile yaşadığı büyüme ivmesine dikkati çeken Mehmet Bostan, ”Kurumsal katılımların arttırılması BES’in gelişimine ciddi bir katkı sağlayacak. 2013 yılı başında 181.800 işveren katılımının, 2014 Eylül sonu itibarıyla %95 oranında artarak 354.000 katılımcıya ulaştığını görüyoruz. Biz ülkemizde ciddi bir kurumsal katılım potansiyeli olduğunu düşünerek, bu konuda çalışmalarımızı hızlandırdık. Pek çok kurumla iletişime geçtik” dedi.

Müşterilerinin gelecek hayalleri için çalışan Vakıf Emeklilik’in yarınları bugünden belirleyerek herkesin hayalini kurduğu, ekonomik kaygılardan uzak, refah içinde bir emeklilik dönemi için çalışmalarını hızla sürdürdüğünü de belirten Mehmet Bostan, şöyle devam etti:

“Türkiye’de Bireysel Emeklilik Sistemi’nin istenilen ve hedeflenen düzeye gelmesi için kurumsal katılımların artması gerekir. 2012 yılı itibariyle Kurumsal katılım oranı İngiltere’de %89, Finlandiya’da %80, Avustralya’da %70 ve Hollanda’da ise %69 olduğunu görmekteyiz. Ülkemizde ise bu oran sadece %4 mertebesinde. Dolayısıyla diğer sistemlere nispeten kurumsal katılım düzeyi ülkemizde halen düşük seviyelerde.”

mestan ozcanKurumların İnsan Kaynakları politikalarına daha kalıcı çözüm arayışlarında Bireysel Emeklilik Sistemine yöneldiklerini vurgulayan Mehmet Bostan, odak noktanın çalışan olduğu bu farkındalık ile çalışanların çalıştıkları kurumlara olan güvenlerinin ve bağlılıklarının arttığını, motivasyonlarının da yükseldiğini gözlemlediğini ifade etti.

Mehmet Bostan, bugün Özcanlar Köfte ile imzalanan işveren katkılı emeklilik sözleşmesiyle kurumsal katılımın önemli bir örneğinin sergilendiğini dile getirerek, Özcanlar Köfte yöneticilerine Vakıf Emeklilik’i tercih ettikleri için teşekkür etti.Özcanlar Restaurant Hizm. Et ve Gıda San. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mestan Özcan ise 60. yıllarını geride bırakmalarında çalışanlarının katkılarının çok önemli olduğunu ve Vakıf Emeklilik Bireysel Emeklilik Sistemine katılımlarının çalışanlarına bir teşekkür mahiyeti taşıdığını belirtti. Bugüne kadar gerek çalışanların ödüllendirilmesi gerekse sosyal sorumluluk projelerinin daima içinde olduklarını ekleyen Mestan Özcan, imzalanan sözleşme ile çalışanlarına sistematik bir katkı yapma imkanına kavuştuklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER