23 Ocak 2022, Pazar
spot_img

Vatandaş, trafik sigortası fiyatlarını oyladı

SİGORTAMEDYA’nın kamuoyunda yaptığı zorunlu trafik sigortası fiyatları ilgili anket çalışmasına katılanların yüzde 44’ü trafik sigortası fiyatlarının normal olduğunu belirtti.

SİGORTAMEDYA’nın kamuoyunda yaptığı zorunlu trafik sigortası fiyatları ilgili anket çalışmasının sonuçları açıklandı. Twitter, Facebook ve sigortamedya.com.tr üzerinden ulaşılan kişilere “Sizce zorunlu trafik sigortasında fiyatlar nasıl?” diye soruldu. Katılımcılara dört seçenek sunuldu: Normal, çok pahalı, pahalı ve düşük. Ankete katılanların çoğunluğu, zorunlu trafik sigortası fiyatlarını makul bulduğunu belirtti.

Anket sonuçlarına göre, katılım sağlayan kişilerin yüzde 44’ü fiyatları normal, yüzde 24’ü çok pahalı, yüzde 23’ü pahalı ve yüzde 9’u ise fiyatları düşük buldu.

Trafik sigortası primlerinin SBM’de tek bir listede görünmesini sağlayan model devreye girdi. Vatandaş, trafik sigortası teklifi veren tüm şirketlerin fiyatlarını bu listede görebiliyor. Biz de yeni anketimizde sizce bu uygulama acenteleri nasıl etkiliyor? diye sorduk.

SBM sorgulaması acenteleri nasıl etkiledi?

  • Kolaylık sağladı (56%, 555 Oy)
  • Kötü etkiledi (30%, 300 Oy)
  • Etkilemedi (14%, 137 Oy)

Toplam oy veren: 992

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER