Yanan fabrikanın yaralarını ‘sigorta’ sardı

0
30

Posta Gazetesi’nin bu haftaki ‘Hayatımız Sigortalı’ köşesi bu hafta 2 sayfa olarak yayınlandı. İlk sayfanın manşeti “Yanan fabrikanın yaralarını ‘sigorta’ sardı” başlığını taşıyor.

Haberde memnun bir sigortalı örneği olan ‘Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nde çıkan yangına yer verilirken, sigorta sayesinde tesisin yaralarının hızla sarıldığına dikkat çekiliyor. Haberde Çumra Şeker Entegre Tesisleri İdari İşler Müdürü Ramazan Tüzen; kapsamlı sigorta yaptırmanın, bir işletmenin olmazsa olmazları arasında olduğunu söylerken, şirketin risk ve hasar yöneticisi Sigorta Center Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk ise yangın sonrasında gerçekleştirilen hasar tespit çalışmalarının ardından işletmeye 15 milyon TL tutarında tazminat ödendiğine vurgu yapıyor.

Sigortalar aşılanacak

Hayatımız Sigortalı köşesinin ikinci sayfasının manşetinde ise 2021 yılında karşımıza çıkacak yeni sigorta ürünleri yer alıyor. ‘Sigortalar aşılanacak” başlığı ile çıkan haberde pandeminin etkisiyle geçtiğimiz yıl sağlığa odaklanan sigorta şirketlerinin planlarında bu yıl da sağlığın önemli bir yer tutacağına dikkat çekiliyor. Haberde yer verilen bir konu ise 2021 yılında karşılaşacağımız yeni sigorta ürünleri içerisinde ‘aşı teminatlı ürünler’ olacağı. Uzmanların değerlendirmelerine de yer verilen habere göre bu yıl sigorta sektörüne de ‘aşı’ damgasını vuracağa benziyor.

Ferdi kaza sigortası herkese lazım

SigortaMedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar’ın Posta Gazetesi’nde bu hafta çıkan yazısı “Ferdi kaza sigortası herkese lazım” başlığını taşıyor. Yazısında

günümüzde risklerin arttığını belirten Kantar, “Bu risklere her geçen gün yenileri ekleniyor” diyor. Kantar, bu noktada okuyucularına ise bedeli oldukça düşük olan Ferdi Kaza Sigortası yaptırmalarını ve bu risklerden korunmalarını öneriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz