17 Haziran 2021, Perşembe
spot_img

Yavuz Ölken: Deprem değil binalar can alıyor

AXA Sigorta Genel Müdürü Yavuz Ölken, İzmir’de depremden etkilenen bölgeleri yerinde ziyaret etti. Ölken, “Sözün bittiği yerdeyiz. Deprem değil, binalar can alıyor” dedi.

Axa Sigorta Genel Müdürü Yavuz Ölken, yaşanan 6.9’luk depremden etkilenen İzmir’e gitti. Burada gördüklerini bizimle paylaşan Yavuz Ölken, “Sözün bittiği yerdeyiz. Depremler değil binalar can alıyor” dedi.

Ocak ayında Elazığ’da yaşanan deprem felaketinden sonra burayı da ziyaret eden Ölken, “Deprem değil binalar can alıyor.  İzmir’de yerinde gördüğüm manzara Ocak ayında Elazığ’da gördüğümüz manzara ile maalesef aynı. Zemin koşullarına ve yönetmeliklere uyan, kaliteli malzeme ve işçilik kullanan binalar ayakta kalıyor. Diğerleri yıkılıyor” diye konuştu.

Sigortalılık oranı artmalı

Kullanılamaz hale gelen binalar için bundan sonra sigortanın devreye gireceğini kaydeden Ölken, şunları söyledi: “Bundan sonrası kolay. Bina kullanılamaz bile olsa sigorta sistemi devreye girecek. Artık daha fazla gecikmeden bina stoklarını güçlendirmeliyiz ve sigortalılık oranını artırmalıyız.”

DASK ekipleri olağanüstü çalışıyor

Depremin en fazla etkilediği bölgeleri ziyaret eden Ölken, bu bölgelerde DASK ekiplerinin olağanüstü bir gayretle çalıştıklarına dikkat çekti. “Teknoloji ve dijital çözümler ile çok hızlı çözümler buluyorlar” diyen Ölken, bunun sektör adına çok sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER