Kadrosunu güçlendiren Ankara Sigorta atılımlara hazır

0
663

Genel Müdürlük görevine 2019’da sektörün deneyimli isimlerinden Vefa Murteza’yı getiren Ankara Sigorta; yönetici kadrosunu ve ekibini yeni isimlerle güçlendirmeyi sürdürüyor. Son olarak 9 kişinin dahil olduğu şirket yeni atılımlara hazır.

SİGORTAMEDYA

Ankara Sigorta, yönetici kadrosunu yeni isimlerle güçlendirmeyi sürdürüyor. Genel Müdürlük görevine 2019 yılında sektörün deneyimli isimlerinden Vefa Murteza’yı getiren Ankara Sigorta; ailesine son olarak 9 kişi dahil oldu. Acente Pazarlama Reklam ve Müşteri İlişkileri Müdürlüğü görevine Ercüment Güvenç’i getiren şirkette, Tarım Sigortaları Müdürü görevine İlknur Bal; Ankara Bölge Müdürü görevine Erdinç Arısoy; Avrupa Bölge Müdürü görevine Kaan Tezyel; Oto Dışı Sigortalar Müdürü görevine Salih Tabak; Oto Kaza Sigortaları Müdürü görevine Bülent Kölük; Sağlık Müdürü görevine Hacire Uçar; Sağlık Müdürlüğü Yönetmen görevine Seda Sultan Kol Demirci ve Ürün Yönetimi Birimi’nde Yönetmen görevine ise Samet Ünal getirildi.

Hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracak

Ankara Sigorta’nın hedeflerine ulaşmasını kolaylaştıracak, yeni görevlerine başlayan sigortacıları biraz da yakından tanıyalım:

Ankara Sigorta Tarım Sigortaları Müdürü görevine getirilen İlknur Bal; 2010 yılında Celal Bayar Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden mezun oldu. Sırasıyla Mapfre Sigorta, Uray Sigorta, Ziraat Sigorta’da görev alarak Ankara Sigorta ailesine katıldı.

Ankara Sigorta Ankara Bölge Müdürü görevine başlayan Erdinç Arısoy; Bankacılık ve Sigortacılık ile İşletme Bölümlerinden mezun olup Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans programını tamamladı. Arısoy, Ankara Sigorta’ya katılmadan önce Hür Sigorta ve Ergo Sigorta şirketlerinde görev aldı.

Ankara Sigorta Avrupa Bölge Müdürü görevine Kaan Tezyel başladı. 1997 yılında Akdeniz Sigorta da çalışmaya başlayarak sigorta sektörüne adım adan Tezyel; daha sonra sıra ile İsviçre Sigorta, HDI Sigorta ve Mapfre Sigorta da görev aldıktan sonra Ankara Sigorta’ya katıldı.

Ankara Sigorta’da Oto Dışı Sigortalar Müdürü görevine getirilen Salih Tabak; Ondokuz Mayıs Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. Tabak, Ankara Sigorta’ya katılmadan önce sırasıyla Ray Sigorta, Eureko Sigorta, Liberty Sigorta; Quick Sigorta, Groupama Sigorta, Halk Sigorta’da görev aldı.

Ankara Sigorta Oto Kaza Sigortalarında Müdür görevine getirilen Bülent Kölük, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Sigorta’ya katılmadan önce Halk Sigorta’da hasar departmanı, tahsilat departmanı, teknik yangın departmanı son olarak teknik oto kaza departmanında görev aldı.

Sağlık departmanı da güçlendi

Sağlık departmanının da güçlendiren Ankara Sigorta’da Sağlık Müdürü görevine Hacire Uçar,   başladı. Uçar, Ankara Üniversitesi – Hemşirelik Fakültesi’nden  2002  yılında mezun oldu.  İBB Evde Bakım Hizmetleri Saha Sorumlusu; Demir Hayat Sigorta,  Compu Group Medikal, Mednet ve Aksigorta şirketlerinde görev alan Uçar; Ankara Sigorta ailesine Şubat 2020’de katıldı. Şirkette, Sağlık Müdürlüğü Yönetmen görevine de Seda Sultan Kol Demirci başladı. Kol Demirci, İstanbul Üniversitesi-Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nden 2006 yılında mezun oldu. Sonrasında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Cerrahi Hemşireliği sonrası Compu Group Medikal ve Aksigorta’da görev alarak Ankara Sigorta’ya katıldı.

Son olarak, Ankara Sigorta’da Ürün Yönetimi Birimi’nde Yönetmen görevine başlayan Samet Ünal; Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Ünal, Ankara Sigorta’ya katılmadan önce;Aviva Sigorta, Sompo Japan Sigorta; Eureko Sigorta ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde (SBM) görev yaptı.

Ercüment Güvenç Ankara Sigorta’da

Ankara Sigorta Acente, Pazarlama, Reklam ve Müşteri İlişkileri Müdürü Ercüment Güvenç

Sigorta sektörünün yakından tanıdığı, önemli isimlerinden Ercüment Güvenç de; Ankara Sigorta’da Acente Pazarlama Reklam ve Müşteri İlişkileri Müdürü olarak göreve başladı. Güvenç şubat ayı itibari ile şirkette kolları sıvadı. Çalışma hayatına Doğan Holding İthalat ve sigorta departmanında başlayan Güvenç; 1991 yılında Ticaret Sigorta’nın kuruluşunda görevler üstlendi.

Ticaret Sigorta’da kaza ve reasürans servisinde başlayan Güvenç sırası ile Hasar Şefi, Hasar Müdür Yardımcısı ve son olarak da Hasar Rücu Pazarlama Müdürü olarak çalışmalarına devam etti. 2006 yılında CepKask Genel Koordinatörü olarak çalışan Ercüment Güvenç son olarak Tema Sigorta Hasar Koordinatörlüğü ve Genel Koordinatör görevi üstleniyordu. Güvenç, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren Ankara Sigorta Acente Pazarlama & Reklam ve Müşteri İlişkileri Müdürü olarak göreve başladı. Sigortamedya olarak Ercüment Güvenç’e ve Ankara Sigorta ailesine yeni katılanlara yeni görevlerinde başarılar dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz