29 Haziran 2022, Çarşamba
spot_img

Yurtdışı sağlık bileti Aksigorta'dan

aksigorta saglikAksigorta, Premium Seyahat Sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek acil sağlık sorunlarından bagaj kayıplarına kadar pek çok riski güvence altına alarak huzurlu bir tatil geçirmenin ayrıcalığını yaşatıyor.

Tatile çıkarken aylarca hayalini kurduğumuz deniz, güneş, dinlenme ve eğlence fırsatı, içimizi kıpır kıpır ederken, hiçbir olumsuzluğu aklımıza getirmek istemeyiz. Kendimizi en özgür hissettiğimiz an olan tatilde tüm kaygılardan uzak kalmak isteriz. Oysa uzmanlar, seyahate çıkanların yüzde 65’inin herhangi bir sebepten dolayı bir süre kendini hasta hissettiğini, yüzde 15’inde ciddi hastalık belirtileri ortaya çıktığını, yüzde 8’inin hastalık nedeniyle doktora gittiğini, yüzde 6’sının ise seyahati yarım bırakıp geri dönmek zorunda kaldığını belirtiyorlar.

Yurt dışına seyahat edenlerin sadece yüzde 13-14’ü sigorta yaptırıyor
Türkiye’de yurt dışına seyahat eden tatilcilerin sadece yüzde 13-14’ü seyahat sağlık sigortası yaptırıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, 2013’te yurt dışına çıkan kişi sayısı 8 milyon 11 bin 654 iken, aynı dönemdeki seyahat sağlık sigortası poliçe adedi 1 milyon 52 bin 862 adet olarak gerçekleşti. Seyahat Sağlık Sigortası poliçe adedinin yıllar içinde yükseldiğini, ancak hala yeterli düzeyde bulunmadığını belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 2012’de yurt dışına çıkan 6 milyon 273 bin 993 kişiden 904.151’inin, 2013’te 8 milyon 11 bin 654 kişiden 1 milyon 52 bin 862’sinin seyahat sağlık sigortası yaptırdığını söyledi.

Aksigorta Premium Sağlık Sigortası, yurtdışı sağlık biletiniz…
Aksigorta Premium Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatleri sırasında yaşanan acil hastalık ve/veya kaza sonucu oluşabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, poliçelerinde yazan limitler dahilinde teminat altına alıyor. Yurtdışında aniden hastalanma veya yaralanma durumunda; hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile ilaç masraflarını 30 bin Euro’ya kadar limitle, acil diş tedavi giderlerini ise 60 Euro’ya kadar karşılıyor. Ayrıca yurtdışında aniden hastalanma veya yaralanma durumunda ambulans tarafından en uygun ve en yakın tıbbi merkeze transferi sağlanır. Aksigorta Premium Seyahat Sigortası ile acil sağlık sorunlarından bagaj kaybına kadar birçok kaygıdan uzak kalarak keyifli bir tatil geçirmek mümkün…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER