4 Temmuz 2022, Pazartesi
spot_img

Yurtdışı seyahat sigortası sadece vize alırken gerekli değil

Musa UlkenÖzellikle vize başvuruları sırasında istenen bir sigorta olmasından dolayı, sadece yerine getirilmesi gereken bir prosedür gözüyle bakılan ‘yurtdışı seyahat sigortası’, aslında kişileri tatil sırasında başlarına gelebilecek pek çok riske karşı koruyor.

Anadolu Sigorta, sunduğu yurtdışı seyahat sigortası hizmeti ile sigortalılarını sadece acil sağlık problemlerine karşı değil, bagajlarının kaybolmasından, tur ile yapılan seyahatlerin iptaline kadar tatile çıkarken keyiflerini kaçırabilecek risklere karşı güvence altına alıyor, tatil keyiflerini de sigortalıyor.

Türk sigorta sektörünün öncü firması Anadolu Sigorta, yaz sezonu ile birlikte sıklaşmaya başlayan yurtdışı tatilleri sırasında, herkesi “yurtdışı seyahat sigortalarını” yaptırmaya çağırıyor.

Yurtdışı Seyahat Sigortası
Yurtdışı Seyahat Sigortası

Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu talep edilen yurtdışı seyahat sigortasını Anadolu Sigorta’dan satın alan sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30.000 Euro’luk sağlık teminatlarına değil; bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini koruyorlar.

Yurtdışı seyahat sigortası yalnızca tatil sırasında olabilecek riskler için değil, tur ile yapılan tatilin iptal olması ve aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi, kişileri beklemedikleri bir anda hazırlıksız yakalayan durumlar karşısında da koruyor. Sigorta teminatları arasında; sigortalının acil mesajlarının gerekli yerlere ulaştırılması ve ihtiyaç anında hukuki/kanuni işlemlerde kullanmak üzere borç olarak sigortalıya belirli bir miktar nakit para sağlanması hizmeti de yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, yurtdışı seyahat sigortasının yalnızca vize alınırken, mecburen yaptırılması gereken bir sigorta olarak algılanmaması gerektiğini belirtti. Ürünün, yurtdışına çıkacak olan sigortalılar için çok önemli teminatlar içerdiğini vurgulayan Musa Ülken, “Hangi amaçla olursa olsun yurtdışına çıkan sigortalılarımızı, seyahat masraflarıyla karşılaştırıldığında son derece cüzi kalan bir prim tutarı karşılığında, yurtdışında oldukları süre boyunca, başlarına gelebilecek pek çok riske karşı güvence altına alıyoruz. Sigortalı olma ayrıcalığını yaşamak ve risklere karşı korunmak isteyen herkesi, acentelerimize başvurup, çok kısa bir sürede sigortalarını yaptırmaya ve bu ürünümüzden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Avrupa ülkeleri için yurtdışı seyahat sigortası yaptırmanın bedeli; 8 güne kadar 5,60 Euro,16 güne kadar ise sadece 10,24 Euro karşılığı Türk Lirası. İsteyen sigortalıların, düşük ek bir prim karşılığında, seyahat sırasında oluşabilecek ölüm ve sürekli sakatlık durumlarına karşı, ferdi kaza teminatını da ekleyebildikleri Anadolu Sigorta’nın yurtdışı seyahat sigortası ile belirli limitler dahilinde sunulan teminatlar, şu şekilde sıralanıyor;

 • Yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi ve sigortalının nakli
 • Taburcu olduktan sonra daimi ikametgâha nakil
 • Vefat eden sigortalının nakli
 • Tur ile yapılan seyahatin iptali
 • Yaralanma veya hastalık nedeniyle yurtdışında konaklama süresinin uzatılması
 • Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması
 • Aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati
 • Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılması
 • Tarifeli bagaj kaybı, zarar görmesi, çalınması
 • Gecikmeli bagaj
 • Borç olarak kanuni işlemlerle ilgili kefalet
 • İlaç gönderilmesi organizasyonu
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Pasaport veya bilet kaybı
 • Overbooking nedeniyle gecikme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER