Suistimaller ‘adli sigortacılığın’ gelişmesi ile önlenebilir

0
24

Avukat Zeynep Reva’nın, ‘Adli Sigortacılık’ isimli kitabı, adli sorunların çözümü konusunda sektörle yakından ilgilenenler için faydalı bilgiler içeriyor ve sigorta konulu davaları takip eden avukatlara da rehberlik ediyor.

Sigortacıların yıllardır en çok yakındığı sorunların başında ‘sigorta suistimalleri’, yargıya intikal eden olaylar; aylar hatta yıllar süren davaların uzunluğu geliyor. Söz konusu sorunların çözümü ise ülkemizde ‘adli bilimlerin’ ve ‘adli sigortacılığın gelişmesi ile mümkün. Sigorta Tahkim Komisyonu’nda Hayat Hakemi olarak görev yapan Avukat Zeynep Reva’nın geçen günlerde yayımlanan ‘Adli Sigortacılık’ isimli kitabı da adli sorunların çözümü konusunda sektörle yakından ilgilenenler için faydalı bilgiler içeriyor ve sigorta konulu davaları takip eden avukatlara da rehberlik ediyor.

Sektöre adli bakış: Adli Sigortacılık

Seçkin Yayıncılık tarafından yayımlanan ve 7 Bölümden oluşan kitabında Reva, adli sigortacılığı, “Olaylara salt sigortacı gözüyle değil, aynı zamanda hukuki ve kriminal gözle de bakabilen ve bu noktada mahkemelerin adil ve doğru karar verme sürecinde gerekli teknik bilgiyi sağlayan yeni bir bilim dalı” olarak tanımlıyor. Reva, kitabın büyüyen sigorta sektörüne adli bir bakış açısı getirmeyi ve adli tıp ile sigortacılığın yollarının kesiştiği noktalara değinmeyi, sigorta şirketi çalışanları ve sigorta konulu davaları takip eden avukatlara da rehberlik etmeyi amaçladığını söylüyor. Yalın bir dille kaleme alınan eserde adli konular yanında sigortacılıkla ile ilgili temel bilgiler de yer alıyor. Bu yönüyle de eser, sigortacılar yanında sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrenciler için de başucu kaynağı işlevini görüyor.

HAYATIMIZ SİGORTALI / ALP SÜER’İN HABERİ

Hayatımız Sigortalı’nın Temmuz sayısı yine dopdolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz